Gminy Trzebownisko i Głogów Młp. nie chcą do Rzeszowa

– Mieszkańcy są przeciwni, gminie niczego nie brakuje, więc nie ma powodów, dla których chcielibyśmy połączenia z Rzeszowem – mówi Józef Fedan, wójt gminy Trzebownisko. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Po co prezydent Tadeusz Ferenc wyciąga rękę po nasze gminy? – pytają władze gmin Trzebownisko i Głogów Młp. – Mieszkańcy wyraźnie nie chcą fuzji!

Plany prezydenta Rzeszowa wobec gmin Trzebownisko i Głogów Młp. wywołały medialną burzę i sprzeciw lokalnych władz. – W kwietniowych konsultacjach społecznych 95 proc. mieszkańców powiedziało, że nie chce do miasta – mówi Józef Fedan, wójt gminy Trzebownisko. – Ludzie są przeciwni, więc nie może być mowy o żadnej fuzji. – Działanie prezydenta jest po prostu śmieszne – komentuje Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp.

Przypomnijmy, że na wtorkową sesję rady miasta trafiły dwie uchwały. Jedna przewiduje fuzję całej gminy Trzebownisko, druga – przejęcie dwóch sołectw z gminy Głogów Młp. (Miłocin i Pogwizdów Nowy) i pięciu z gminy Trzebownisko (Zaczernie, Nowa Wieś, Tajęcina, Trzebownisko i Jasionka).

Baj: – Prezydent się ośmiesza
– Jest to po prostu śmieszne – komentuje Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp. – Pani Młochowska, wiceminister administracji i cyfryzacji, na ostatnim spotkaniu wyraźnie powiedziała, że bez zgody gmin nie będzie możliwości przyłączenia nowych terenów. Prezydent Tadeusz Ferenc był na tym spotkaniu i dokładnie to słyszał. Wychodząc z takimi uchwałami się ośmiesza – mówi.

Zdaniem burmistrza, prezydent w ten sposób chce odwrócić uwagę od problemów komunikacyjnych w centrum Rzeszowa i od kładki, która spotyka się z falą krytyki. – Rozumiem, że ma problemy, ale nie powinien w ten sposób postępować – dodaje.

Fedan: – Mieszkańcy nie są głupi
– Mieszkańcy nie chcą fuzji, bo nie są głupi i wiedzą, że wszystkie opłaty pójdą w górę o jakieś 30 proc. – mówi Józef Fedan, wójt gminy Trzebownisko. – Prezydent dobrze sobie to przekalkulował. Po włączeniu gminy do Rzeszowa liczba mieszkańców wzrośnie o 20 tys., dzięki temu zadłużenie Rzeszowa w przeliczeniu na mieszkańca spadnie – zauważa.

Wójt podkreśla, że gminie niczego nie brakuje. – Szkoły są na dobrym poziomie, mamy orliki, korty tenisowe na bardzo wysokim poziomie, jako nieliczni w Polsce postawiliśmy 94 słupy z energią odnawialną, niedługo powstanie klinika chorób kręgosłupa – wylicza. – Po co nam do Rzeszowa?

Przedstawiciele obu gmin mają pojawić się we wtorek w ratuszu i przedstawić publicznie swoje zdanie na temat planów prezydenta Rzeszowa.

Ewelina Nawrot

25
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
rzeszowiakpearlpawelTKO & NWmaniek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

„Mieszkańcy są przeciwni, gminie niczego nie brakuje, więc nie ma powodów, dla których chcielibyśmy połączenia z Rzeszowem – mówi Józef Fedan”
Skoro niczego tym mieszakńcom nie brakuje to po jakiego pracuja w Rzeszowei ,po jakiego się w Rzeszowie uczą ?? niech sobie zakłądy pracy, szkoły średnie i wyższe na terenie trzebowniska wybudują

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

„Fedan: – Mieszkańcy nie są głupi
– Mieszkańcy nie chcą fuzji, bo nie są głupi i wiedzą, że wszystkie opłaty pójdą w górę o jakieś 30 proc”
Człowieku ci mieszakńsy właśnie są głupi że tobie uwieżyli w te brednie , co z tego że opłacty pójdą w górę skoro cena ziemi także a na inwestycje latami mnieszakńcy nie będą czekali, zesztą co można wybudowac w trzebownisku jak cały budżet wynosi 15mln zł, Panie Fedan Pan już się nie kompromituje bo wiadomo że nie chce pan stołka stracic ale na tym cierpią ludzie.

TKO & NW
Gość
TKO & NW

Trzebownisko tylko STAL !

leon
Gość
leon

panu fedanowi i rodzince by się ukróciło , bo np.jego córka z rodziną mieszka w służbowym mieszkaniu w łukawcu przy przedszkolu , a to dlatego że tatuś wójtem je może by ktoś sprawdził ile płaci za czynsz i media , ale kto jak to jedna wielka sitwa w gminie je `

pearl
Gość
pearl

a w Rzeszowie to niby inaczej?

olo
Gość
olo

Poczytałem forum Głogów i Trzebownisko i widzę, że burmistrzowie mało wiedzą co się w ich gminach dzieje

derdasdie
Gość
derdasdie

ludzie dajcie spokój, sąsiednie gminy(nie chodzi o zamieszkujących te tereny mieszkańców, a o urzędy) – co widać wprost są pasożytami Rzeszowa. To że są tam strefy ekonomiczne, lotnisko, że buduje się sporo obiektów usługowo-handlowych, że komunikacja jest przyzwoita to jest zasługa tylko i wyłącznie oddziaływania na region miasta Rzeszowa. Przecież gdyby taki Głogów – 3 i pół tysiąca mieszkańców oddalony był od miasta o kilkadziesiąt kilometrów to nikt by tam nie zajrzał. Przykładem może być wiele miasteczek na peryferiach regionu – nikogo nie obrażając te wioski: Głogów, Trzebownisko gdyby znalazły się razem z całymi gminami w granicach miasta mogłyby łącząc… Czytaj więcej »

jan
Gość
jan

ktoś nie dawno powiedział, że gminy okalające Rzeszów to taka huba dla miasta – nie mylić ze słowem chluba

ABC
Gość
ABC

Rzeszów przyłączyć do Głogowa to pieniądze będą wydawane bardziej roztropnie.

oleg
Gość
oleg

Otwarto lotnisko w Lublinie to teraz na jasionce pustki zawitają i Trzebownisko przestanie ciągnąć kase z lotniska to miną dobre czasy. W ten oto sposó rzeszówek przestaje sie rozwijać kosztem małych gmin. I całe podkarpacie na tym traci.

Edi
Gość
Edi

clonx debie, to zobacz ile osób z rzeszowskimi rejestracjami wraca do gminy po pracy…większość ludzi którzy nie chcą mieszkać w mieście to przywłoki, które dopiero się stamtąd wyniosły i mają rację. A takie debilne gadanie o nieprzyjeżdżaniu…to tak jakby Kraków wystąpił do ratusza w Rzeszy, że mieszkańcy korzystają z IKEI lub tam studiują, to niech się Rz przyłączy. Co to za debilne myślenie. Pani Półtorak jest z Głogowa Młp. to ma wypieprzać ? nie inwestować w żużel i nie posiadać Milennium Hall?

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Do EDi -śmieszny bałwanie co to za głupoi przykłąd podajesz ,Gdzie jest Kraków a gdzie Rzeszów w porównaniu odległości Rzeszów – Trzebownisko – widac że totalny matoł z ciebie.

lola
Gość
lola

tak oddajacie ferencowi wioski -a on wam zrobi drogi i chodniki.a potem podniesie podatki -wywoz smieci,itd zobaczycie jak bylo pieknie na wsi!

Jan
Gość
Jan

Brawo !!! Trzebo rules !!! dziadek Ferenc może sobie włączyć, ale tv w pokoju…

asd
Gość
asd

burak zawsze zostanie burakiem,siedz sobie w tym swoim grajdołku,a jak do rzeszowa przyjedziesz na zakupy to wpi***ol pierwszy dostaniesz cwelu

pawel
Gość
pawel

od i po miastowemu gada

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

A jak ku….. niszczyć wsioków

clonx
Gość
clonx

a jęsli mieszkańcy rzeczywiście nie chcą się przyłączyć to niech nie przyjeżdzają do rzeszowa do pracy tylko pracuja u siebie

Bartek
Gość
Bartek

Twoja opinia jest bardzo śmieszna! Wszyscy wiemy, że Rzeszów bez sąsiednich gmin by się nie rozwijał, tak jak gminy nie rozwijały by się bez Stolicy Podkarpacia. Jest wiele zakładów pracy w Gminie Głogów Małopolski do których dojeżdżają mieszkańcy Rzeszowa np. Zelmer czy Skanska można by wymienić jeszcze mnóstwo innych, bo u Nas w przeciwieństwie do Rzeszowa jest Strefa Ekonomiczna, co za tym idzie podatki do kasy Gminy. Batalia toczy się tylko o to. Każdy z mieszkańców Gminy Trzebownisko czy Głogów to zauważył i wypowiedział się już na ten temat przy konsultacjach. Wyniki mówią same za siebie. Moim zdaniem Rzeszów jak… Czytaj więcej »

marian
Gość
marian

W jakim okresie Ty zyjesz. Ani Zelmer ani Skanska nie mają siedziby w Rzeszowie. Wiedc, że niedługo Rzeszów bedzie prowincjonalnym powiatowym misteczkiem.

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

do marian – chłopie weź idź sie leczyć bo widzę że nawdychałeś się łajna i zaczynasz bredzić aż sie niedobrze robi.

clonx
Gość
clonx

oni nie chcą bo tamtejsi włodarze nie chcą strasić stołków. i będą mieszkańcom wmawiać że to niedobre rozwiązanie.
może i wzrastają podatki ale nie jeden wieśniak już się ustawił do końca życia przez przyłaczenie do rzeszowa – ceny gruntów idą do góry, można je dobrze sprzedać – zwłaszcza jeśli ktoś nie uprawia już rolnictwa na szeroka skalę to może się świetnie urządzić w samym Rzeszowie. znam takie przykłady

maniek
Gość
maniek

a może by tak Tadeusz przyhaczył gminę ranizow? Pójdziemy w podskokach.

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Dokładnie w pełni popieram.

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

To była odpowiedź do komentarza clonx