Golf liderem

VW Golf zakończył ubiegły rok sukcesem. Kolejny już raz został liderem sprzedaży nowych aut osobowych na europejskim rynku motoryzacyjnym. Biorąc pod uwagę sprzedaż z ostatnich 10 lat, niemiecki kompakt jest niekwestionowanym liderem sprzedaży.

VW golf jest tak popularny, że bardzo często klasę aut kompaktowych nazywa się po prostu klasą golfa. Można go nie lubić, ale tak jest. Większość kierowców dość krytycznym wzrokiem patrzy na golfa i to niezależnie od generacji. Narzekają, że ma zachowawczy styl, a nawet, że jest nudny i bez wyrazu, poszczególne generacje niewiele różnią się od siebie, a inne auta są o wiele ładniejsze i lepsze. Ale jak już dochodzi do zakupu, to wybierają, co? Oczywiście golfa, na którego tak narzekają. Najlepszym dowodem jego ogromnej popularności są wyniki sprzedaży. Jak podała firma JATO Dynamics, w 2010 roku VW golf był najchętniej kupowanym nowym samochodem osobowym na europejskim rynku motoryzacyjnym. Na niemieckiego kompakta zdecydowało się prawie 500 tys. klientów. Na drugim miejscu uplasował się ford fiesta ze sprzedażą 402 tys. sztuk. Na najniższym podium drugi model VW – miejskie polo. Czwarte miejsce zajęło renault clio, a piąte opel corsa.
W zestawieniu obejmującym ostatnie 10 lat golf jest również niekwestionowanym liderem. Był najchętniej kupowanym autem w roku 2000, 2001, 2004, 2008, 2009 i 2010. Tylko trzy razy ustąpił miejsca Peugeotowi i dwa razy Oplowi.

Grzegorz Burda

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments