Góra Cyranowska już w ogniu krytyki

Tak w przyszłym roku ma wyglądać Góra Cyranowska. Fot. Archiwum
Tak w przyszłym roku ma wyglądać Góra Cyranowska. Fot. Archiwum

MIELEC. Widać już pierwsze elementy architektury Góry Cyranowskiej, która za rok ma stać się turystyczną wizytówką miasta.

Widok ten wzbudza zainteresowanie mielczan, pojawiają się pierwsze komentarze. Prezydent Janusz Chodorowski (69 l.) studzi jednak te emocje

– Apeluję, aby nie dokonywać generalnej oceny tego przedsięwzięcia, bo to w gruncie rzeczy jest jeszcze rozkopany plac budowy – tłumaczy prezydent. – Będzie można do tego się odnosić, kiedy rzeczywiście pojawią się konkretne budowle. Ja wiem, że znajdą się tacy, którzy będą mówić, że to nie tak miało być. Jestem świadomy, że nie jesteśmy w stanie wszystkim dogodzić, ale to naprawdę będzie piękne miejsce – dodaje Chodorowski.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji na Górze Cyranowskiej powstaną nowe ciągi piesze i pieszo-rowerowe wraz z tzw. małą architekturą, czyli ławkami, koszami oraz nowym oświetleniem alejek. Do największych atrakcji będą należeć: strefa ślizgów, sztuczny potok, labirynt z kamiennych gabionów, tarasy zabaw i place wypoczynkowe. Zimą dostępny będzie tor saneczkowy, nad którym w miejscach przecięć z alejkami będą drewniane kładki. Wartość całego projektu przekracza 9 mln zł, z czego znaczna część to środki unijne.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments