Gorące serca znów zabiły dla małej Weroniki

DĘBICA. Mieszkańcy pomagali dziewczynce, która cierpi na przewlekłą chorobę.

Piękny koncert kolęd w wykonaniu zespołu WueN był głównym punktem niedzielnej (16 bm.) imprezy charytatywnej w Domu Kultury „Mors” dla pięcioletniej Weroniki Berlik z Dębicy, dziewczynki cierpiącej na przewlekłą chorobę.

Kolędy wykonywano w nowoczesnych, ciekawych aranżacjach. Rzeszowski zespół WueN wspomagali młodzi artyści z Dębicy: Monika Węgrzyn, Patryk Czemarnik, Grzegorz Reguła, Paweł Kmiecik, Dominika Migoń i Patryk Podolski. To już trzeci taki koncert, który z myślą o małej Weroniczki zorganizował Miejski Ośrodek Kultury.

Każda pomoc i każdy grosz się liczy

- Dla rodziców nie ma nic gorszego, niż bezradność wobec choroby swojego dziecka. A w takiej sytuacji brak pieniędzy to coś okropnego – mówi Elżbieta Kęsik, dyrektor MOK w Debicy. – Dlatego już trzeci rok z rzędu organizujemy pomoc na leczenie Weroniki. Wiem, że przychodzi moment, kiedy rodzic nie umie już prosić o pomoc, zamyka się w swoim problemie, cierpi z bezradności wobec braku możliwości dalszej pomocy – dodaje.

- Jestem zaskoczona życzliwością mieszkańców Dębicy – przyznaje pani Beata Berlik, mama Weroniki. – Na początku ciężko było mi zmusić się do proszenia kogokolwiek o pieniądze. Ale ten wstyd minął, kiedy zauważyłam, że ludzie tak chętnie nam pomagają.

Pomóc Weroniczce możemy:

- wpłacając pieniądze na konto: PKO BP XV O/Warszawa, 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 z dopiskiem „darowizna na leczenie i rehabilitację Berlik Weronika-3987″

- dokonując wpłaty 1 proc. swojego podatku na rzecz: Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, KRS 0000037904. W rubryce PIT: cel szczegółowy 1% należy wpisać „1% podatku dla OPP, Weronika Berlik – 3987″

Paweł Galek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.