Gosia podbiła Góry Świętokrzyskie

Gosia Kotwica (na zdjeciu ze statuetką) swoją pierwszą płytę „Kraj miłości” nagrała w 2010 r. Po wakacjach ma wydać drugi album. Fot. Radio Kielce

STALOWA WOLA. Mieszkanka doliny nad Łęgiem wygrała doroczny plebiscyt pod Łysą Górą. Studiuje chemię, w wolnym czasie nagrywa, a najbardziej lubi zwierzęta.

Muzyczny talent przyszłej chemiczki Małgorzaty Kotwicy (21 l.) docenili słuchacze Radia Kielce. Świętokrzyska stacja nadaje cykliczny program „Made in Kielce”. Promowani są w nim artyści związani z szeroko rozumianym regionem kieleckim, na tyle szerokim, że sięgającym aż pod Stalową Wolę. Tu, nad Łęgiem, mieszka młoda piosenkarka, która przez słuchaczy RK została okrzyknięta Wokalistką Roku 2012. I to w jakim towarzystwie.

Redaktorzy RK raz do roku wręczają Muzyczne Mikrofony. Ich przyszłych właścicieli wybierają słuchacze. W „Made in Kielce” startują muzycy dopiero debiutujący i dojrzali. Konkurencja jest dość trudna, bo trzeba nie lada błysnąć, by wygrać chociażby z Andrzejem Piasecznym, który ze swoją świętokrzyskością obnosi się już po studiach i estradach całego świata. Właścicielami statuetek z mikrofonem są już m.in. Liroy, Mafia, Kasa i wspomniany już Piasek. Od kilku dni ma ją także Gosia Kotwica.

Panna – również zodiakalna – Kotwicówna pochodzi z podstalowowolskiego Przyszowa. W Stalowej Woli skończyła szkoły, w tym dwustopniową muzyczną, a teraz studiuje chemię laboratoryjną na Uniwersytecie Jegiellońskim. Śpiewa, jak sama twierdzi, od zawsze, a różne festiwale wygrywa od jedenastu lat. Z głównymi nagrodami wracała z festiwali m.in. we Włoszech, na Malcie, Litwie czy w Niemczech. Twierdzi, że największą satysfakcję do tej pory sprawiło jej wygranie w 2006 r. Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe piosenki”. Pięć lat później wygrała już telewizyjną „Szansę na sukces”.

Od kilku lat nad rozwojem talentu Kotwicy czuwa Jan Wojdak. Teraz z liderem Waweli przygotowuje swoją drugą płytę, która ukaże się po wakacjach. Na gali w Kielcach występowała m.in. obok Andrzeja Piasecznego, który odebrał dwie statuetki za wokalistę i płytę roku 2012, którą, zdaniem słuchaczy, jest album „To co dobre”. Zespołem roku został Happysad.

jam

Przyszowianka Gosia Kotwica studiuje w Krakowie. Zaliczyła pierwszą sesję na UJ i teraz ma trochę więcej czasu na nagrania w studio Jana Wojdaka. Fot. archiwum piosenkarki

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o