Gowin na WSIiZ: Deregulacja to od 500 do 700 tys. nowych miejsc pracy. ZDJĘCIA

Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. Minister sprawiedliwości przekonuje, że zapowiadana przez rząd deregulacja zawodów rozwiąże problemy na rynku pracy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

- Deregulacja przyniesie od 500 do 700 tys. nowych miejsc pracy dla młodych ludzi – zapewniał podczas wykładu otwartego na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Przez ponad godzinę przekonywał studentów, wykładowców i licznie przybyłych przedsiębiorców, że przygotowany przez niego projekt deregulacji kilkuset zawodów pozwoli w pełni wykorzystać potencjał młodego pokolenia.

Wiele miejsca w swoim wykładzie połączonym z prezentacją Gowin poświęcił niekorzystnym dla Polski statystykom. Z 369 zawodami regulowanymi Polska jest w Europie na szarym końcu swobody działalności gospodarczej (średnia europejska to 153), dlatego w pierwszej transzy deregulacji Gowin zamierza uwolnić 49 zawodów, a w drugiej około 200.

Minister mówił również, że państwo powinno sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości, a tymczasem za brak „papierków” przedsiębiorcom grozi nawet kara pozbawienia wolności. Zapowiedział walkę z „hydrą źle skonstruowanego prawa” i znaczne odchudzenia obecnych przepisów.

Po przemówieniu minister odpowiadał na pytania publiczności. Ta część została zdominowana przez zarządców nieruchomości, którzy stanęli, nomen omen, murem przeciw planom deregulacji ich zawodu i starali się przekonać Gowina, że przyniesie to więcej szkód niż pożytku. – Polityka jest od tego żeby służyć ludziom, a nie określonym grupom – odpowiadał pytany, tłumacząc, że konkurencja na rynku szybko zweryfikuje, kto się nadaje do tego zawodu, a kto nie.

**********

Planowana deregulacja na pewno jest krokiem w dobrym kierunku, ale gdy zapytaliśmy ministra Gowina dlaczego dopiero teraz, po przeszło 4 latach rządów, odpowiedział, że to siła lobby chroniących swoje przywileje powodowała, że kolejne rządy, w tym PO-PSL, wycofywały się z projektu deregulacji. Minister przekonuje, że tym razem się uda…

Arkadiusz Rogowski

do “Gowin na WSIiZ: Deregulacja to od 500 do 700 tys. nowych miejsc pracy. ZDJĘCIA”

  1. polska bieda

    Panie Gowin, jeśli umorzycie Polskiemu Stronnictwu Ludowemu ok 20 mln długu…to my nie będziemy płacić ŻADNYCH RACHUNKÓW !!! !

  2. gold

    PO to Państwo Oligarchów!!! nie ma miejsca dla biednych ludzi Podkarpacia!! nie mylic z pisem!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.