Gra na wcześniejsze wybory do Sejmu?

Platformę rozsadza ostry konflikt. Czy Donald Tusk zdecyduje o przedwczesnych wyborach parlamentarnych? Fot. PAP
Platformę rozsadza ostry konflikt. Czy Donald Tusk zdecyduje o przedwczesnych wyborach parlamentarnych? Fot. PAP

WARSZAWA. Wojna domowa w Platformie Obywatelskiej.

Zaostrza się sytuacja w PO. Opublikowano kolejne nagrania dotyczące kulis wewnętrznych wyborów w tej partii. Nagranie zostało ujawnione w środę przez tygodnik „Newsweek”.

„Newsweek” opublikował film pokazujący kulisy zjazdu dolnośląskiej Platformy. Według informacji tygodnika, poseł Michał Jaros i radny z Polkowic Tomasz Borkowski mieli wtedy namawiać delegata Pawła Frosta do głosowania na Jacka Protasiewicza, a w zamian sugerować, że działacz mógłby trafić do rady nadzorczej jednej z państwowych spółek.

To kolejna sprawa, która wypłynęła po przegranych przez Grzegorza Schetynę wyborach władz PO na Dolnym Śląsku. Wcześniej bohaterem nagrania stał się poseł Norbert Wojnarowski, który obiecywał jednemu z delegatów za głos oddany na Jacka Protasiewicza pracę w KGHM. Po ujawnieniu tego nagrania pojawiły się podejrzenia o korupcję polityczną w PO, opozycja zgłosiła do prokuratury informację o podejrzeniu przestępstwa płatnej protekcji, a stronnicy Grzegorza Schetyny zażądali ponownego głosowania.

Grzegorz Schetyna zaprzecza, że to jego środowisko nagrywa zakulisowe rozmowy. – To jest absurd. Nie po to zakładaliśmy PO w 2001 roku, żeby być świadkiem tego, co widzieliśmy w kilku województwach, w lubuskim czy na Dolnym Śląsku. To nie jest Platforma, jaką zakładaliśmy, dlatego zarząd musi się wypowiedzieć w tej sprawie i bardzo jednoznacznie przeciąć tę historię – podkreślił poseł.

– Jeśli sytuacja w Platformie zostanie tak rozhuśtana, że rząd zamiast dalej zajmować się i koncentrować na Polsce, będzie musiał się zajmować sytuacją wewnątrz partii, to naturalną konsekwencją są wcześniejsze wybory – powiedział Paweł Graś.

Jarosław Gowin tak komentuje sytuację w Platformie: – Obecnie widać wyraźnie, że Platforma Obywatelska się rozsypuje. Dla Donalda Tuska przedterminowe wybory to może być ostatni moment ucieczki przed katastrofą wyborczą w 2015 roku oraz szansa, by stworzyć wymarzoną przez niego koalicję z SLD. Uważam, że warto obecnie mówić o wyborach, ale pod jednym warunkiem. One powinny być przygotowane przez rząd techniczny, zgodnie z propozycją Prawa i Sprawiedliwości.

TVN 24, TVP Info/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ambroży
Ambroży
7 lat temu

Czy nie najwyższy czas aby określić ścisłe kryteria dla kandydatów na posłów !!!?. Gołe listy kandydatów bez kilkunastu podstawowych wymagań wobec kandydatów powinny znaleźć się w koszu!. Dodatkowym kryterium utraty nabytego mandatu z danej partii powinno być obwarowane prawną jego utratą z chwilą wyjścia lub usunięcia z danego klubu , bądź też skazania prawomocnym wyrokiem . W ten sposób w parlamencie byłoby więcej osób kompetentnych , a nie przypadkowych spadów politycznych głosujących za cenę utrzymania stołka.

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

Chce mi się powiedzieć jeszcze głośniej : Polacy nic się nie stało !!!. Trzy miesiące zawieszenia dla niektórych w tym także zdolnego 37 letniego młodzieżowca PO Wojnarowskiego ( jego ciężka drogę do majątku można obejrzeć w Fakcie ) !! Droga pozostałych dolnoślązaków niczym nie różni się się od zasad Beaty Sawickiej !. Jedno tylko brzmi w uszach premierze Donaldzie Tusk : co jeszcze musi się podziać w Polsce abyś PODDAŁ się do DYMISJI – wiem że stołków ponoć wam starcza , ale do rozkradania tak bardzo mało!!