Gra o wicelidera

PLUSLIGA. Kolejny arcyważny mecz dla siatkarzy Asseco Resovii

– W pojedynkach z teoretycznie słabszymi od siebie zespołami ma problem z utrzymaniem poziomu koncentracji i z tego powodu to nie są wcale łatwe mecze i to potwierdziło się w Duren. Zwykle spotkania z trudnymi rywalami gramy na lepszym poziomie. Mam nadzieję, że tak będzie również w sobotę – mówi szkoleniowiec Asseco Resovii, Ljubo Travica.

Losowanie kolejnej rundy Pucharu Cev (Challenge Round, mecze rozegrane zostaną 2.02. i 9.02.) odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 14.30. Rywalami Asseco Resovii i ZAKSY Kędzierzyn Koźle będzie, ktoś z czwórki drużyn z LM: CSKA Sofia, CAI Turel (Hiszpania), VfB Friedrichshafen lub Sisley Treviso. – Graliśmy już z dwoma niemieckim zespołami, więc coś mam przeczucie, że trafimy na trzeci – mówi Travica. – Wolałbym jednak na razie nie trafić na Friedrichshafen czy Sisley Treviso. Teoretycznie słabsi od tej dwójki wydają się być Turel i CSKA Sofia ale z drugiej strony na tym etapie nie ma już łatwych rywali. Gdybym miał jednak wybierać z kim chciałbym zagrać to postawiłbym na zespół z Hiszpanii. Na razie jednak to koncentrujemy się na niezwykle istotnym meczu z Częstochową – dodaje szkoleniowiec resoviaków.

Zrewanżować się akademikom

W I rundzie w Częstochowie zespół z Rzeszowa przegrał 1-3. Resoviacy pałają ogromną chęcią rewanżu za tamto niepowodzenie. Do końca rundy zasadniczej zostały III kolejki i w przypadku sobotniego zwycięstwa za trzy punkty Asseco Resovia wskoczyła by na pozycję wicelidera, właśnie kosztem ekipy AZS (ma teraz 2 pkt przewagi). Częstochowianie spisują się nadspodziewanie dobrze, choć ostatnie ich dwa mecze zakończyły się porażkami (PGE Skra, Jastrzębski Węgiel). Sobotni pojedynek na Podpromiu zapowiada się niezwykle interesująco. W składzie akademików, który jest mieszanką rutyny z młodością nie brakuje zawodników, którzy nie tak dawno reprezentowali jeszcze barwy Asseco Resovii (Krzysztof Gierczyński czy Wojciech Gradowski). Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek dójki młodych rozgrywających, którzy w przyszłości mają stanowić o sile reprezentacji Polski (Fabian Drzyzga) i Włoch (Michał Baranowicz).

Asseco Resovia – Tytan AZS Częstochowa, sobota godz. 14.45

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments