Gramy ze słabeuszem

SIATKÓWKA. LIGA ŚWIATOWA. Z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę (godz. 2.30) w San Juan polskich siatkarzy czekają pojedynki z Portoryko. Zespołem, który w czterech meczach tegorocznej Ligi Światowej uciułał raptem dwa sety.

Debiutanci z Portoryko, mimo porażek, z każdym meczem pokazują coraz lepszą grę. W San Juan dojdzie do pojedynku dwóch najlepiej punktujących zawodników tegorocznej edycji rozgrywek – Bartosza Kurka i Hectora Soto. Polski przyjmujący zajmuje 1 miejsce, zdobywając 78 punktów (średnia 19,5 na mecz). Soto jest trzeci w tym rankingu z 69 punktami (17,25 punktów na mecz). Mocnym punktem rywali jest też Roberta Muniz (3 miejsce w rankingu najlepiej serwujących).

W polskiej ekipie jednym z najjaśniejszych punktów jest Krzysztof Ignaczak (najlepszy libero po dwóch kolejkach). Zawodnik Asseco Resovii otwiera także listę najlepiej broniących. Polak ma na koncie 63 udane obrony na 93 próby. Bardzo dobrze spisuje się też inny resoviak Grzegorz Kosok, który z dorobkiem 10 bloków (0,77 na set) klasyfikowany jest na 8 miejscu wśród blokujących.

PORTORYKO – POLSKA, sobota i niedziela godz. 2.30.

rm

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.