Grand Prix bez Protasiewicza?!

Piotr Protasiewicz jest pierwszym zawodnikiem spośród stałych uczestników Grand Prix 2012, który na tę chwilę zrezygnował z przyszłorocznej walki o tytuł indywidualnego mistrza świata.

SPEEDWAY EKSTRALIGA.

Piotr Protasiewicz będzie nadal bronił barw Falubazu Zielona Góra. Oznacza to, że mistrz Polski w kadrze na 2012 rok będzie miał dwóch uczestników Grand Prix: Andreasa Jonssona i Protasiewicza właśnie.

Nowe przepisy zakładają, że w składzie meczowym drużyny w przyszłym roku może znaleźć się tylko jeden stały uczestnik cyklu Grand Prix. Protasiewicz poinformował na wczorajszej konferencji prasowej, iż nie zamierza rezygnować ze startów w barwach zielonogórskiej drużyny, a jednocześnie zawiesza swoją gotowość na starty w cyklu Grand Prix (do końca października zawodnicy mają potwierdzić starty w GP 2012).

Nadzieje “PePe”

Protasiewicz liczy jednak, że przepisy Speedway Ekstraligi dopuszczające start tylko jednego uczestnika GP zostaną zmienione. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne. – Przy tym chorym systemie, chorych przepisach stwierdziłem, że wstrzymuję się od decyzji o jeździe w Grand Prix. Jeśli będę podstawiony pod ścianą, czy Grand Prix czy klub to oczywiście jest klub. Nie rezygnuję z Grand Prix, jestem przygotowany i chcę tam jeździć, ale liczę na to, że może PZM, może ekstraliga, zarząd, wszystkie te mądre głowy, które wymyśliły te wspaniałe przepisy, przy pomocy FIM, może BSI, spojrzą na to troszeczkę inaczej. Czemu Polak ma być karany za swoje sukcesy, dlaczego klub ma na tym cierpieć? Na chwilę obecną się wstrzymuję, nie podpisuję żadnych zgłoszeń do Grand Prix. Czekam na rozwój sytuacji – mówi na łamach strony internetowej www.zuzel.zgora.pl kapitan mistrzów Polski.

Z Falubazem pożegna się za to trzeci uczestnik Grand Prix, aktualny indywidualny mistrz świata, Amerykanin Greg Hancock, który prawdopodobnie z trenerem Markiem Cieślakiem (rozwiązał kontrakt z Falubazem, obowiązujący na przyszły sezon) trafi do Tarnowa.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments