Graniczne inwestycje

PODKARPACIE. Aż 41,2 mln zł zostanie w 2011 roku przeznaczonych jest inwestycje związane z budową i rozbudową drogowych polsko-ukraińskich przejść granicznych.

Podczas mistrzostw piłkarskich mistrzostw Euro 2012, będzie można skorzystać z przejścia granicznego Budomierz-Hruszew. I to nawet jeśli przejście nie będzie do końca gotowe. A na wszystkich polsko-ukraińskich przejściach granicznych w naszym województwie trwają wielomilionowe inwestycje.

Na prace przy powstającym przejściu granicznym w Budomierzu zaplanowano w tym roku w budżecie wojewody 29,2 mln zł (w ub. roku wydano tam prawie 10 mln zł). Całość inwestycji to 144 mln, a pieniądze mają pochodzić m.in. z Unii Europejskiej.

– Nawet jeśli przejście nie będzie całkowicie gotowe w 2012 roku, to zostanie otwarte tylko na czas mistrzostw, a później znowu zamknięte, a inwestycje dokończona – mówi Tadeusz Płoszaj, dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. – Z kolei na prace przy przejściu w Korczowej zarezerwowano 12 mln zł.

Mychajło Cymbaluk, wojewoda lwowski (szef administracji państwowej obwodu lwowskiego) zapewnia, że prace trwają także po wschodniej stronie granicy.

– Zbudujemy drogi dojazdowe do przejścia – mówi wojewoda Cymbaluk. – Będziemy też budowac autostradę od przejścia granicznego w Krakowcu do Lwowa. Kolejne nasze planowane inwestycje drogowe to m.in. połączenia Lwowa z Rawą Ruską i Szeginiami.

Adam Cyło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments