Granit na ul. 3 Maja: fanaberia czy konieczność?

Ulicę 3 Maja w przyszłym roku ma zdobić nie kostka brukowa, ale bardzo drogi granit. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Kosztowny remont ul. 3 Maja.

Nawet 4 mln zł włodarze Rzeszowa chcą wydać na remont ul. 3 Maja. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że lwią cześć ma pochłonąć sama wymiana kostki brukowej na kosztowny granit. – Dlaczego wybrano tak drogi materiał? – pytają mieszkańcy Rzeszowa.

Tadeusz Ferenc (73 l.), prezydent Rzeszowa, w jednej z lokalnych gazet powiedział wprost: chce, żeby kobietom na szpilkach chodziło się wygodniej. Jego zdaniem, kamienne granitowe płyty mają pięknie prezentować się na głównym deptaku, który obecnie nie wygląda najlepiej. Faktem jest, że kostka brukowa miejscami się zapada, co przy nawet niewielkich opadach deszczu  powoduje tworzenie się dużych kałuż, ale czy rzeczywiście konieczne jest wydawanie publicznych pieniędzy na takie inwestycje?

Za drogo i niepraktycznie
Do redakcji “Super Nowości” zgłosiło się wielu mieszkańców Rzeszowa, którym nie podoba się podejście prezydenta do tematu. – Faktycznie remont deptaka by się przydał, ale po co wydawać tyle pieniędzy na granit? Naturalny kamień jest bardzo drogi, a widać, że prezydent w ogóle nie przejmuje się kosztami, jakie generują jego pomysły – mówi Andrzej J. (56 l.) z Rzeszowa.

Na forach internetowych też zawrzało. – Wymiana kostki spowodowana tym, że trudno się po niej chodzi w szpilkach. Durniejszego uzasadnienia wydawania publicznych pieniędzy nie widziałam nigdy – pisze “szary_user”, jeden z internautów. – Gratuluje głupoty po deszczu granit jest śliski jak na lodowisku jeszcze raz gratuluje! – dodaje “marek”.

Remont za rok
Do remontu deptaka władze miasta przymierzają się już od kilku miesięcy. Opracowanie dokumentacji pozwoli dokładnie oszacować kosztorys inwestycji, w ramach której poza wymianą kostki brukowej wykonana zostanie przebudowa kanalizacji deszczowej. Wstępnie koszty określono na poziomie ok. 4 mln zł.  Prace ruszą najwcześniej w przyszłym roku.

Ewelina Nawrot

do “Granit na ul. 3 Maja: fanaberia czy konieczność?”

 1. Rzeszów

  Jeszcze tylko 1 rok, ma ten staruch do końca swej kadencji, oby do ostatniego końca. Ja się pytam Ferenc, gdzie praca dla ludzi w takim bezrobociu, a Ty granity będziesz wprowadzał za moje i innych pieniądze. Jakim prawem????!!!!!! Twój czas nadchodzi, również ten ziemski, bo już krwi na przetłoczkę zaczyna brakować dla Ciebie.

 2. Krzysztof

  Panie dyr. Magdoń – proszę nie zapomnieć o naprawie ulicy Stefanii Michlewskiej (Słocina), to tylko jakieś 130 metrów. Powodzi w Rzeszowie nie było od 2010r., więc chyba jakieś pieniądze się powinny znaleźć.
  Ps. Żywopłot w pasie drogowym ma być usunięty !

 3. lico

  MIEDZY DELIKATESAMI A BUDYNKAMI ZRoB TADEK KLADKĘ W KSZTAŁCIE KÓŁEK OLIMPIJSKICH!!!!
  I WYDAJ SWOJE PIENIĄDZE!!!

 4. ROMAN

  ciekawe ile razy ta nasza ulica była remontowana – pierwszy raz to chyba w 1406 po wielkim pożarze – ten planowany remont to będzie tak na ” tip -top ” czy z nowu za chwilę się okaże że panie na szpilkach to chodzą a w czyłenkach za ślisko co ?

 5. blokers

  to juz asfalt i beton nie podoba sie ferenkowi?

 6. Janek

  Rzeszów jak sucha gleba wody potrzebuje prostych naziemnych przejsc dla pieszych a tu takie marnotractwo!

 7. pablo

  Popieram, 3-go Maja to reprezentacyjny deptak Rzeszowa i powinien wygladać ekskluzywnie. Granit jest stosowany jako materiał brukarski w wielu miastach zarówno w Polsce, jak i w Europie i sprawdza sie o niebo lepiej niż kostka, której nie można wyczyścić i utrudnia poruszanie sie po niej nie tylko kobietom na szpilkach, ale również spacerowiczom z wózkami, czy też osobom niepełnosprawnym.

 8. Janusz

  Granit jest piękny – wyłącznie na grobowiec. Najwyższy czas pozbyć sie nieudacznika.

 9. feliks

  O ile dobrze pamiętam, takim kamieniem obłożono dookoła Rynek (chodniki przed kamienicami) i chyba bunkier przed ratuszem, czyli wejście do podziemi. Ten granit tak na oko wchłania wszystkie syfy, brudy jakich na ulicy pełno. To jest durnowaty pomysł, za publiczne – moje też – ogromne pieniądze!!!!!!!!

 10. Mieszkaniec

  Niech mi ktos powie kiedy są wybory prezydenta miasta !!!!
  Może ludzie się obudzą i pan Tadeusz odejdzie na emeryturę.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.