Grecja przewodzi Europie

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

ATENY. Od 1 stycznia 2014 r. Grecja przejęła przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Sprawować je będzie przez pół roku.

Ożywienie wzrostu gospodarczego, dbałość o spójność społeczną, modyfikacja przepisów, które dotyczą osób ubiegających o azyl w UE to priorytety Aten podczas prezydentury.

Tymczasem, jak dowiadujemy się, grecka koalicja rządząca jest w kraju położonym na Półwyspie Bałkańskim poważnie krytykowana przez społeczeństwo za wprowadzanie mało popularnych reform gospodarczych i politykę oszczędności.

Koszt przewodnictwa Grecji w UE szacuje się na ok.50 mln euro.

niemasz/TVN24/Interia

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ambroży
Ambroży
7 lat temu

Gdy dziś do mnie dotarły pierwsze nowalijki w postaci list propozycji PSL -u do Europarlamentu ugięły mi się nogi !!! Sam ten tytuł to tylko cząstka rekomendacji wystarczająca aby TYCH gości począwszy od Piechocińskiego , Pawlaka, Strózika, Kosiniaka- Kamysza, Kalemby , Kalinowskiego , Jarubasa , Śmietanki ,,,,, J.Burego, Żelichowskiego pożegnać z należytym ceremoniałem RAZ NA ZAWSZE z polska polityką tak na europejskim jak i na krajowym podwórku. Myślę drodzy Państwo iż nikt z WAS nie zarzuci mi braku potrzeby merytorycznego uzasadnienia. Oni sami to uczynili za kilkanaście ostatnich lat !!.

nono
nono
7 lat temu
Reply to  Ambroży

Coś więcej przyjacielu, jakie listy? Rozwiń temat