Grecy wyszli na ulice

Greccy związkowcy demonstrują w Atenach. Fot. PAP

ATENY. Grecy masowo protestują przeciw programowi drastycznych oszczędności premiera Antonisa Samarasa. W centrum Aten doszło wczoraj do starć z policją. To najpoważniejsza akcja protestacyjna od lutego.

Pierwsi przerwali pracę na trzy godziny kierowcy autobusów w stolicy, a następnie do strajku przystąpiły załogi promów w Pireusie. Strajkują też pracownicy banków oraz poczty. Zamknięte zostały ministerstwa, urzędy podatkowe i szkoły. Udział w strajku zapowiedzieli kontrolerzy lotów.

Protest przeciwko drastycznym cięciom wydatków zorganizowały centrale związków zawodowych sektora publicznego i prywatnego, zrzeszające ponad trzy miliony pracowników.

Rząd zadłużonej Grecji przygotowuje obecnie plan zmniejszenia wydatków budżetowych o 11,5 mld euro w latach 2013-2014. Pracownicy obawiają się obniżenia wynagrodzeń nawet o jedną piątą. Od przyjęcia tego planu UE i MFW uzależniają wypłacenie kolejnej transzy pakietu ratunkowego, wynoszącej 31,5 mld euro. W przypadku decyzji odmownej Grecja musiałaby ogłosić niewypłacalność.

Źródło: tvn 24/ps

do “Grecy wyszli na ulice”

 1. mono

  A wiecie jak było naprawdę w Grecji? Zapytajcie Greków a nie powtarzajcie lewacką propagandę lansowaną wszędzie przez UE. Ależ jesteście zaczadzeni tym co pokażą w telewizji.
  Posłuchajcie chociażby Mila Kurtisa -Greka, który opowiada jak to wygląda.

  Za dwa, trzy lata w Polsce też będą m.in. zmniejszać wypłacane stare emerytury i renty. I co znowu powiecie, że dobrze tak nierobom?
  To co teraz jest w Grecji do Polski dotrze. Bankowcy też nas będą dociskać.

  • K.Bimbała

   mono- z jednym z Tobą się zupełnie zgadzam , że Polacy są zaczadzeni mediami mainstreamowymi i pozbawieni logiki myślenia i stoją dopiero przed pilna potrzeba wyboru prawdziwie polskiego rządu. Jeśli o chodzi o sprawy greckie , na tyle co się orientuje ich zgubiło nieściągalność podatków i unikanie ich płacenia na skale masową.

 2. K.Bimbała

  Grecja nie jest dla mnie autorytetem , podobnie jak L.Balcerowicz ekonomistą straszący tym państwem!.

 3. kinol

  do roboty brudasy a nie za darmoche kase brac, skonczylo sie!

 4. ROMAN

  no teraz protestują śmiech na sali;
  - a jak brali kasę za to że chodzili do pracy to było cacy
  - a jak brali kasę za to że myli w pracy ręce to było cacy
  - a jak nbrali premię świąteczną to było cacy
  - a jak brali kasę za nasadzenia drzew a podkładali makiety z desek i tektury a satelita pstrykał fotki jak sadzą to było cacy
  a teraz sru do roboty i zapierniczać.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.