Greń po raz trzeci prezesem?

Kazimierz Greń jest murowanym faworytem do wygranej w wyborach na szefa Podkarpackiego ZPN.

Rewolucji w Podkarpackim ZPN nie będzie.

Kazimierz Greń czy Wacław Mazur? To pomiędzy nimi ma się w sobotę rozstrzygnąć walka o fotel prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Wszystko wskazuje na to, że rewolucji nie będzie i pierwszy z wymienionych nadal będzie stał na czele piłkarskiej centrali w naszym regionie.

Jak na razie jedynym oficjalnym kandydatem jest Kazimierz Greń. O jego adwersarzu tylko mówi się, że może stanąć w wyborcze szranki. Czy jednak zrobi to, mając iluzoryczne szanse na wygraną, o tym przekonamy się w sobotę w hotelu Nowy Dwór w Świlczy. Tam bowiem odbędzie się zjazd wyborczy Podkarpackiego ZPN. – Wszyscy mówią o wyborach prezesa, a niemal każdy zapomina, że będziemy także wybierali 21-osobowy zarząd związku i i skład innych ważnych dla jego funkcjonowania komisji – przypomina obecny szef Podkarpackiego ZPN.

Prezes Greń ma szansę pełnić tę funkcję już trzecią kadencję. – Nie boję się wyzwań i uważam, że jeszcze sporo dobrego mogę zrobić dla regionalnej piłki. Przez te dwie kadencje udało mi się z moimi współpracownikami, wyczyścić wiele patologii, które stworzyli działacze ze starego układu, których konsekwentnie odsuwaliśmy od władzy. Dziś kilku z nich chce wrócić, atakując mnie, choć brakuje im odwagi, by robić to pod własnym nazwiskiem – przyznaje nasz rozmówca, który zdaje sobie sprawę, że na jego przegranej zależy przede wszystkim jednej osobie. – To oczywiście Grzegorz Lato. Prezes PZPN tak się mnie boi, że stara się zmontować jakąś koalicję. Ja kurczowo stołka się nie trzymam, mam co robić w życiu, ale nie zamierzam też rezygnować w połowie drogi. Czuję wsparcie delegatów i środowiska piłkarskiego, stąd moja decyzja, by ubiegać się o funkcję prezesa Podkarpackiego ZPN na kolejną kadencję.

Początek sobotniego zjazdu zaplanowano na godz. 11.

mj

do “Greń po raz trzeci prezesem?”

  1. Łukasz

    kluby boją się Grenia i nie zagłosują na kogoś innego !!!!! Zresztą Greń ma delegatów od siebie !!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.