Groby w jesiennych barwach

W tym roku największym powodzeniem cieszą się wiązanki herbaciane. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Radzimy jak gustownie i tanio przystroić groby najbliższych.

Złota jesień wyznacza w tym roku trendy na podkarpackich nekropoliach. Jeśli zależy nam, by nagrobek naszych najbliższych był ozdobiony elegancko i estetycznie, to powinniśmy wybrać jedną gustowną wiązankę w herbacianym kolorze i zapalić kilka lampek w podobnym odcieniu.

Fioletowe, obsypane brokatem i białe, przyprószone sztucznym śniegiem wiązanki kwiatów do lamusa. W kwiaciarniach i na targach kwiatowych królują kolory jesieni.

- Klienci zazwyczaj kupują na 1 listopada wiązanki, od których oczekują, że przetrwają do Bożego Narodzenia – mówi Mirosław Lenart, właściciel Kwiaciarni “Kaktusik” w Tarnobrzegu. – W tym roku, śnieg w październiku nas trochę zaskoczył i nie wiadomo, czy nastawić się na to, czy na cmentarzach będzie leżał biały śnieg, czy kolorowe liście. Klientki, bo to panie zazwyczaj dokonują wyboru, wybierają kwiaty w kolorze herbacianym, żółtym, bordowym, czerwonym. Dobrze sprzedają się wszystkie jesienne wiązanki i takie same kolory królują na targach kwiatowych. Białe wiązanki cieszą się mniejszą popularnością, podobnie fioletowe, które kilka sezonów wstecz bardzo się podobały.

Jeśli chodzi o ceny, to najtańsze wiązanki można kupić już za ok. 25 zł, im wieniec większy, tym cena wyższa, za najdroższe przygotowane ze sztucznej jedliny i sztucznych kwiatów trzeba zapłacić do 160 zł.

Czy taniej zrobić taką wiązankę samemu, czy lepiej kupić gotową?
– Jest wiele osób, które przychodzą oglądać wiązanki nawet przez kilka dni, kalkulują, zastanawiają się, a potem decydują się na gotową, bo za wykonaną samodzielnie musieliby zapłacić więcej.

Właściciel kwiaciarni przyznaje, że przygotowanie wiązanek zaczął już w lipcu, a ceny ma niższe niż rok temu, bo w kwiaty zaopatrzył się już na Wielkanoc.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.