Gromadził w domu nielegalną amunicję

Fot. KMP Tarnobrzeg

TARNOBRZEG. Ponad 470 sztuk amunicji pochodzących z czasów II Wojny Światowej znaleźli i zabezpieczyli tarnobrzescy policjanci u 45-letniego mieszkańcy gminy Grębów. Za nielegalne posiadanie amunicji grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Zdarzenie rozegrało się w poniedziałkowe przedpołudnie, kiedy jeden z pracowników Straży Ochrony Lotniska w Jasionce w trakcie sortowania przesyłek ujawnił w jednej z kopert 5 sztuk amunicji. Nadawcą korespondencji był mieszkaniec wsi Stale w gminie Grębów.  Strażnik o przesyłce powiadomił funkcjonariuszy z Komisariatu Lotniczego Policji w Jasionce, którzy natychmiast zabezpieczyli ujawnioną amunicję. Informację tę  przekazali policjantom z Tarnobrzega.

Wczoraj  tarnobrzescy kryminalni  z nakazem przeszukania weszli na posesję 45-latka.  Tam w domu znaleźli ponad 470 sztuk amunicji i pocisk przeciwlotniczy z okresu II Wojny Światowej.

Amator wojskowych akcesoriów oświadczył policjantom, że od kilku lat zajmuje się zbieraniem militariów, a tę amunicję znalazł  w lesie pod Nową Dębą.  Mężczyzna został zatrzymany.  Za popełnione przestępstwo posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

pad, KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.