Groził obsłudze pociągu

Fot. Archiwum

NOWOSIELCE (POW. SANOCKI). Podczas podróży pociągiem ukradł radiotelefon. Następnie groził konduktorce i wdarł się do kabiny maszynisty.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w piątek po godz. 15. W pociągu na trasie między Targowiskami a Nowosielcami, 33-latek ukradł radiotelefon, a gdy kierownik pociągu odzyskał utracony sprzęt, mężczyzna wyciągnął z kieszeni przedmiot, który wyglądał jak pistolet. Jak się później okazało, była to wiatrówka. Właściciel pistoletu groził obsłudze szynobusu pozbawieniem życia, następnie wszedł do kabiny maszynisty i nie chciał jej opuścić.

Sprawca zajścia został zatrzymany przez policjantów kilkanaście minut później na stacji PKP w Nowosielcach. Mężczyznę przewieziono do komendy Policji i poddano badaniu na stan trzeźwości.  Alkomat wskazał ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

W sobotę mężczyzna usłyszał zarzuty za kradzież, groźby karalne, zmuszenie do określonego zachowania oraz wdarcie się do pomieszczenia maszynisty. O karze dla niego zdecyduje sąd.

pad/KPP

do “Groził obsłudze pociągu”

  1. pan Japa

    Oglądał w młodości filmy o Dzikim Zachodzie, a teraz te świąteczne kowbojskie powtórki i mu odbiło, a 3 promille to niezły wynik, nie musi się wstydzić!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.