Groził sprzedawczyni nożem

Zabezpieczony nóż. Fot. KPP

STALOWA WOLA. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 58-letni mężczyzna. Policjanci ze Stalowej Woli ustalili, że to on w minioną środę wszedł do sklepu z nożem i grożąc sprzedawczyni pozbawieniem życia domagał się od niej pieniędzy. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Do zdarzenia doszło w środę w Stalowej Woli przy ulicy 1-go Sierpnia około godz. 14. W tym właśnie czasie do oficera dyżurnego stalowowolskiej komendy dotarła informacja  o mężczyźnie, który po wejściu do sklepu groził nożem i domagał się pieniędzy.

Z relacji sprzedawczyni wynikało, że nie dała mu ona żadnych pieniędzy. Wtedy mężczyzna próbował sam otworzyć kasę fiskalną, w której było około 800 złotych, aby zabrać pieniądze. Gdy mu się to nie udało wyszedł ze sklepu. Kobieta opisała policjantom ubiór i rysopis sprawcy. Natychmiast w ten rejon udały się policyjne patrole.

Funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzenia terenu w pobliżu miejsca zdarzenia. Już kilka minut później sprawca tego niebezpiecznego przestępstwa był w rękach stróżów prawa. Okazał się nim 58-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 3,31 promila alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania odzieży zatrzymanego, w kieszeni spodni funkcjonariusze znaleźli nóż. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sprawcy przestępstwa Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli przedstawiła zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, natomiast wczoraj Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli.

tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.