Groźne bakterie w płynie do kąpieli

Jeżeli masz szkodliwy płyn do kąpieli dla dzieci Babydream, oddaj go do sklepu, otrzymasz zwrot pieniędzy. Fot. Archiwum

KRAJ, PODKARPACIE. Jeżeli masz  w domu płyn dla dzieci Babydream możesz go oddać do sklepu i dostaniesz zwrot pieniędzy.

W płynach do kąpieli dla dzieci wykryto groźne bakterie z gatunku Serratia marcescens, które mogą powodować podrażnienia, biegunki, a nawet doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, czy sepsy. Skażony towar sprzedawany w drogeriach Rossman zdjęto z półek, ale kilka tysięcy sztuk mogło trafić do polskich domów.

- Jest nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji – powiedziała Eliza Panek, rzecznik prasowy Rossman Supermarkety Drogeryjne Polska. – W trosce o dobro klientów podjęliśmy decyzje o wycofaniu płynów do kąpieli Babydream ze sprzedaży.

Niemiecki producent płynu poinformował sklepy tej sieci, że w tym wyrobie wykrył bakterie i dotyczy to dwóch partii o pojemności 500 ml i 1000 serii 11/2014 11 oraz 11/2014 12. Stwierdzono wprawdzie, że płyny zawierają śladowe ilości tego szkodliwego drobnoustroju, ale i tak są groźne.

Informacje o wycofaniu ze sprzedaży płynów do kąpieli umieszczono w każdym sklepie tej sieci drogerii oraz na stronie internetowej. Klient, który kupił produkty ze wskazanej serii Babydream, może we wszystkich sklepach otrzymać zwrot pieniędzy za ten towar, bez konieczności okazywania paragonu.

and

do “Groźne bakterie w płynie do kąpieli”

  1. Ola

    UWAŻAJCIE NA KOSMETYKI Z TEJ FIRMY!

    CHROŃCIE SWOJE DZIECI!!! JA UZYWAM KOSMETYKI FIRMY JOHNSON I JESTEM ZADOWOLONA. ŻADNE TAM BABYDREAM, NIGDY JAKO MATKA NIE NARAZIŁA BYM DZIECKO NA COŚ TAKIEGO!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.