Groźne narkotyki w lekach na odchudzanie

fot. Policja Chorzów

CHORZÓW, PODKARPACIE. Osoby, które regularnie zażywały trefne leki odchudzające mogły być narażone na wylew krwi do mózgu, kołatanie serca i bezsenność

Jeśli w ostatnich dwóch latach kupowałeś tabletki odchudzające na jednej z kilkuset aukcji internetowych małżeństwa z Bytomia, to prawdopodobnie brałeś… amfetaminę i metaamfetaminę. Para została zatrzymana przez chorzowskich policjantów kryminalnych.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że tabletki  małżeństwo kupowało na terenie Czech, bo tam są legalne na receptę, a w Polsce już nie. Następnie wystawiali je na kilkuset aukcjach internetowych. Tabletki przychodziły do klientów pocztą. Czy szkodliwe tabletki zostały wysłane także na Podkarpacie?

- Ludzie, którzy kupowali te tabletki pochodzą z całej Polski – zaznacza w rozmowie z Super Nowościami mł. asp. Justyna Dziedzic z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Podczas zatrzymania 39- letniego bytomianina i jego 35- letniej żony policjanci, dzięki ustaleniom operacyjnym odkryli również mieszkanie, w którym mężczyzna ukrywał nielegalny towar. Policjanci znaleźli w nim 6710 tabletek, zawierających substancje psychotropowe. Śledczy ustalili, że tabletki odchudzające zawierały w swoim składzie amfetaminę i metaamfetaminę. Małżeństwo otrzymało… 200 zarzutów, a śledczy przewidują, że takich czynów dopuścili się blisko 1 tys. Małżeństwo może trafić nawet na 10 lat do więzienia.

Grzegorz Anton

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.