Groźny zabójca pedofil wyjdzie niebawem na wolność!

Pod koniec 2012 roku Mariusz T. powinien zakończy psychoterapię w rzeszowskim zakładzie karnym. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Czy mieszkańcy Rzeszowa muszą się bać?

Wykorzystywał seksualnie dzieci, zabił czterech chłopców w Piotrkowie Trybunalskim. W 1989 roku wówczas 26-letni Mariusz T. został czterokrotnie skazany na karę śmierci, ale karę zamieniono na 25 lat więzienia.

W lutym 2014 roku ma wyjść na wolność pomimo, że psychiatrzy uważają, że będzie robił to samo. W ubiegłym roku pomimo jego protestów sąd nakazał przymusowo go leczyć i od niedawna przebywa w rzeszowskim zakładzie karnym.

Mariusz T. w 1988 roku zwabił do swojego mieszkania trzech chłopców w wieku 11 i 12 lat, którym miał pokazać akwarium i dać postrzelać z wiatrówki. Gdy chłopcy zbierali się do wyjścia w szale zadał im kilkadziesiąt ciosów finką. Po kilku dniach ciała wywiózł do lasu i podpalił, ale deszcz je zgasił. Nadpalone zwłoki chłopców znalazł pewien mężczyzna, który zgłosił ten fakt na milicję. Szybko zatrzymano 26-letniego nauczyciela, który karany był już za pedofilię. W trakcie śledztwa T. przyznał się do zabicia trzech chłopców, a także do rozbierania i obmacywania, a następnie uduszenia 13-letniego chłopca. Mężczyzna skazany za swoje czyny cztery razy na karę śmierci miał niebywałe szczęście, bo w grudniu 1989 roku na mocy amnestii zmieniono mu wyrok na 25 lat więzienia – kara dożywocia wówczas nie obowiązywała.

Przymusowe leczenie
Decyzją sądu Mariusz T. kilka miesięcy temu trafił do Zakładu Karnego w Rzeszowie na przymusową psychoterapię poznawczo-behawioralną. Będzie poznawał m.in. mechanizmy, które go doprowadziły do tego co wcześniej zrobił, a następnie będzie rozwijał umiejętności społeczne. Nie będzie jednak otrzymywał żadnych leków przeciwko popędowi seksualnemu. – Terapia potrwa około 10-12 miesięcy. Nie wiemy jeszcze czy po tym okresie mężczyzna pozostanie do końca wykonywanej kary w Rzeszowie, czy trafi do innego zakładu karnego – mówi ppłk Luiza Sałapa, rzecznik prasowy Służby Więziennej. Czy mieszkańcy Rzeszowa i okolic muszą drżeć o swoje dzieci i o to, że zostanie wypuszczony na przepustkę? – Nie ma możliwości, żeby bodaj na chwilę opuścił zakład karny – wyjaśnia ppłk Luiza Sałapa. To bardzo ważne, bo Mariusz T. jest niezwykle groźny.

Będzie znowu zabijał
Mariusz T. wielokrotnie był badany przez psychiatrów, którzy z całkowitą pewnością twierdzą, że mężczyzna po wyjściu na wolność w lutym 2014 roku ponownie będzie zabijał. Co najgorsze nikt go nie będzie kontrolował. Dlatego ppłk Luiza Sałapa podaje jeden pomysł choć jak sama twierdzi brzmi on kontrowersyjnie. Mianowicie można Mariusza T. wypuścić na przedterminowe zwolnienie z więzienia tydzień przed końcem kary. Wtedy mężczyzna otrzymałby na pięć lat kuratora. Co będzie jeśli odsiedzi całą karę? – Mamy obowiązek zgłosić policji kiedy wyjdzie z zakładu karnego, ale może nam powiedzieć, że wróci do Piotrkowa Trybunalskiego, a pojedzie w rzeczywistości do Opola – dodaje ppłk Luiza Sałapa.

Próbowaliśmy spotkać się z Mariuszem T. w zakładzie karnym. Usłyszeliśmy jednak, że zabójca-pedofil wystosował pismo, w którym pisze, że nie życzy sobie spotkań z dziennikarzami. Tym bardziej, że podobno boi się rodzin zamordowanych chłopców i jak się dowiedzieliśmy próbował nawet zmienić nazwisko, na co nie dostał zgody.
Podczas procesu zapytano T. czy po wyjściu na wolność będzie zapraszał dzieci do siebie – odpowiedział, że tak.

***
Najgorsza jest bezsilność. Zwyrodnialcowi nie można przedłużyć kary, ani skierować na przymusowe leczenie psychiatryczne do końca życia w zakładzie zamkniętym. Gdy wyjdzie na wolność będzie miał “tylko” 50 lat, więc z całą pewnością jeszcze raz zapoluje na jakieś dzieci i gdy uda się go złapać dopiero wtedy otrzyma dożywocie. Do tego czasu nie można mu jednak nic zrobić, będzie wolnym człowiekiem. A skutki jego wolności mogą być tragiczne…

Grzegorz Anton

25
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
przemekRenatarychu1708olekkarolina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Renata
Gość
Renata

Za moment MORDERCA-PEDOFIL wychodzi na wolnosc!!! Jakim prawem,pytam jednostka nieresocjalizowalna,nienadajaca sie do zycia w spoleczenstwie,stanowiaca niewyobrazalne wrecz zagrozenie zostaje wypuszczona na wolnosc?!Jakim prawem otrzymujac 4-krotna kare smierci zamieniono ja na 25 lat a nie dozywocie?! Jakim prawem wazniejsze sa papierki,ustawy a nie ZYCIE LUDZKIE?! Kto poniesie odpowiedzialnosc za kolejne tragedie,ktore sie niebawem wydarza?! Bo chyba jest to logiczne,poparte przez grono psychologow,ze ta bestia bedzie nadal zabijala dzieci !!! NIe trzeba byc filozofem,aby dojsc do wniosku,iz po wypuszczeniu na wolnosc tego pedofila,nasz rzad dał wolna reke innym pedofilom,ktorzy zaczna mordowac i gwalcic dzieci na konto mariusza t. Pytam,jako matka,jak ma teraz… Czytaj więcej »

rychu1708
Gość
rychu1708

czysto teoretyczne pytanie……a co by to było jakby każdy zdrowy na umyśe Polak w ilości 500 000 głów zadał cios, wszystkich by posadzono za zranienie pedofia??? w myśl prawa to atak na człowieka, a czy ten skurwiel jest człowiekiem?? właśnie oto jest pytanie, oddycha musi jeść, widzi, rozumie przecież a bo na pytanie czy bedzie to robił ponownie? odpowiedział że tak….wiec jest człowiekiem,,, kurcze.Trudno to zrozumieć , przyznaję….. i na koniec dobry oddnośnik do sprawy… jak zabije znowu i jak go złapią posiedzi do konca swoich dni… ale które dziecko ma zginąć? czy powaleni rządzący już postanowili? wybrali na tą… Czytaj więcej »

rychu1708
Gość
rychu1708

Nie jesteśmy lepsi od tego ciula, pisząc takie brednie, jak powyżej, prawo wydupuć w zadek, tego co nie znowelizował w porę ustaw o debilach i nie spowodował w czasie jaki miał do zrobienia, ustawy aby ten bydlak pozostał do konca swoich dni w zamknietym oddziale psychoterapi. Jestem za karą śmierci i jej przywróceniu w takich przypadkach jak ten pieprzony pedofil.
Niedouki w rządzie chyba robią nam to specjalnie, abyśmy się czymś zajęli i oddalili od innych spraw politycznych, sadzę że to przemyślane dokładnie jako teoria spisku przeciw spoleczenstwu, działanie

karolina
Gość
karolina

Jestem przerazona,o sie w glowie nie miesci….jak bedziemy zyc , strachu….zaj….go!!!!!!!

olek
Gość
olek

podobno grupa kiboli jedzie na gościa pomścić go za winy… dostanie bo kastety/ pały,szkło ,kwas..podobno podstawiona taksówka ma być gość jest pod lupą

rychu1708
Gość
rychu1708

oj OLUŚ aleś wariat …podobno…..co ty kombinujesz??ręce na stół…..dzieki takim gościom jak ty przestajemy ufać kibolom , wydałes ich zamiary, spowodujesz ze policja obstawi taksówkę oj oj ojjjjjjjj, zamiast potajemnie to teraz będzie odtajnione hahahhahaaa

przemek
Gość
przemek

dobrze mu tak zasłużył sobie na to niech kibole pomszczą dzieci które skrzywdził mam tylko nadzieję że tej szmacie dobrze sie dostanie

przemek
Gość
przemek

ja nawet nie chce myśleć co będzie jak skrzywdzi dziecko mojego kuzynki ! ja go chyba zapi**dole jak to zrobi

tomasz
Gość
tomasz

może i ja poczekam na niego pod zakładem…..Nikomu nie zrobi krzywdy…..Już NIGDY

rychu1708
Gość
rychu1708

zrób to a będziesz wielki ,ale nie że tylko słowa , słowa nie bolą

przemek
Gość
przemek

ZRÓB TAK

przemek
Gość
przemek

wiadomo zgwałcił raz i zgwałci drugi raz dlatego takiego powinno się kastrować aby drugi raz takiego czegoś nie zrobił

Edzio
Gość
Edzio

Poczekajmy na mariusza pod zakładem i zabawmy się troszku z nim…

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Może jestem mało obiektywny ale tym co znieśli karę śmierci ” niech zabiją dziecko ” Czy wtedy będzie krzyczał o życiu „napoczętym”. „WYRWAĆ CHWASTA”!

ROMAN
Gość
ROMAN

no nie Panie Kubo- to nie przypomina kraju arabskiego- tam by zrobili tak; 1/ zostałby ukamienowany przez tłum albo 2/ załatwiła by go rodzina tych zamordowanych dzieci albo 3/ został by zastrzelony przez policję albo 4/ załatwili by go w więzieniu – u nas wychodzi – to taki jest kraj ONO chce aby niewolnicy się bali – mieli strach we łbach a nie myśleli dlaczego jest tak a nie tak

blondeskin
Gość
blondeskin

nie panowie, żadna kastracja, jeśli mamy taki wymiar sprawiedliwości to niech wyjdzie na wolność, a jak zabije kolejny raz to wówczas będzie można mocno zweryfikować decyzję , która uratowała go przed karą śmierci. Czterokrotne zabójstwo, tym bardziej dzieci, powinno oznaczać tylko jedną karę, a 25 lat za taki czyn jakiego dokonał świadczy o niezwykle kulawym wymiarze sprawiedliwości. To podobnie jak na meczach ligowych – mówi się o wydatkach na stadionach, które mają oddzielać dwie drużyny – totalny bezsens. Nieuchronność kary jak i jak dokuczliywy wymiar ma być przestrachem dla kiboli. Robienie barierek tylko powiększa agresję, popatrzcie na psy które dzieli… Czytaj więcej »

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Wszystko to za nasze podatki: – niewydolne sądy i głupie wyroki, często nieadekwatne do sytuacji i konsekwencji – w więzieniu też siedzi na nasz koszt, do tego leczą go terapią, która też pewnie jest kosztowna – wyjdzie na wolność to jeszcze mu się pewnie pomoc w powrocie do społeczeństwa należy też za nasze pieniądze – a jak komuś zrobić krzywdę to od nowa ruszy machina: sądy, więzienie itp i to również za nasze pieniądze można by tak bez liku wyliczać…. skoro tak dziura w budżecie, a gość jest niebezpieczny i zagraża społeczeństwu to chyba należałoby jakieś tańsze rozwiązanie od razu… Czytaj więcej »

przemek
Gość
przemek

albo oddział psychiatrii sądowej do końca życia

zosia
Gość
zosia

KARE SMIERCI !!!

kuba
Gość
kuba

tak to wygląda. biednemu emerytowi za niezapłacenie w terminie opłat za wodę czy prąd wysyła się różne głupie egzekucje na papierze. potem oczywiście pozbawia się takiej osoby dostępu do energii ( bo w międzyczasie musi wykupić choć cześć leków na które i tak go nie stać.) co w efekcie skazuje biedaka na śmierć. i to wszystko w świetle „prawa”. natomiast dewiant, zboczeniec, pedofil i czterokrotny morderca DZIECI!!! wychodzi sobie na wolność z jawną obietnicą mordowania w dalszym ciągu. generalnie Polska ze swoim chorym i głupim systemem prawnym i równie głupim rządem z bandą pajaców, przypomina bardziej arabski kraj niż państwo… Czytaj więcej »

jan
Gość
jan

Chcieliście europy to macie. Czterokrotny morderca, którego utrzymywaliście przez 25 lat wychodzi, a wy będziecie drżeć o swoje dzieci. zastanówcie się nad tym zanim następnym razem skrytykujecie Łukaszenkę…

obywatel
Gość
obywatel

takie bydle powinni wykastrowac i polowa problemu by zniknela, a po drugie zalozyc mu bransolete i po zwolnieniu z pudla powinien siedziec w areszcie domowym z mozliwoscia wyjsciana godzine dziennie poza dom celem zrobienia zakupow. jak sie nie zastosuje do przepisow to spowrotem do paki. sposoby na takich sa tylko trzeba chciec. jesli wypuszcza go na wolnosc bez kontroli to w przeciagu roku komus przeczysci rowek lub wbije kose.

Kalasanty
Gość
Kalasanty

Kuta sata sakiem!

radomir
Gość
radomir

Świetny artykuł, palce lizać :)))))))

Gość
Gość
Gość

Wykastrować to zwierze!