Grupa 5 Afgańczyków zatrzymana na granicy

Fot. BiOSG

LUBACZÓW. Kilka kilometrów od polsko-ukraińskiej granicy państwowej, straż graniczna, zatrzymała 5-osobową grupę nielegalnych imigrantów z Afganistanu.

Pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 23 lat przekroczyło granicę z Ukrainy do Polski idąc pieszo. Zostali zatrzymani  w okolicy miejscowości Borowa Góra (3 osoby) i miejscowości Budomierz (2 osoby). Jak wynikało z ich wyjaśnień, podzielili się na dwie grupy, aby szybciej dotrzeć do miejsca gdzie czekał umówiony samochód i stamtąd mieli odjechać w głąb Polski. Celem ich podróży miały być kraje Europy Zachodniej. Za przerzut z Afganistanu na zachód Europy zapłacili po 8 tys. dolarów od osoby jeszcze będąc w swoim kraju.

Mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, ani odzieży na zmianę. Najstarszy z nich miał kilkanaście dolarów i telefon komórkowy. Imigranci  byli zziębnięci i głodni. Otrzymali ciepłe napoje i posiłek.

Szybkie działania funkcjonariuszy w terenie, wkrótce doprowadziły również do zatrzymania oczekujących na imigrantów, w mercedesie, obywateli Ukrainy: 24-letniej Galyny i 32-letniego Oleha.

Aktualnie, trwają czynności wyjaśniające.

łuk

 

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.