Grupa włamywaczy zatrzymana

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Łupem włamywaczy padało wszystko co miało jakąś wartość. Kradli metale, materiały budowlane, paliwo, różnego rodzaju narzędzia, sprzęt elektroniczny, a nawet odzież.

Złodziejski proceder trwał od początku roku. Nieznani sprawcy włamywali się do różnych obiektów. Jako cel swojego działania wybierali przede wszystkim samochody. Włamywali się do nich poprzez wybicie szyby. Najczęściej kradli odtwarzacze radiowe lub CD, radia CB, wzmacniacze ale również narzędzia, akumulatory, paliwo. W jednym przypadku z samochodu skradli pozostawioną tam odzież. Kradli rzeczy bardzo kosztowne, ale nie pogardzili nawet ładowarkami do telefonów czy przewodami USB.

Oprócz samochodów policjanci zanotowali włamania do altanek na ogródkach działkowych, warsztatu samochodowego oraz budynków mieszkalnych – zamieszkałych lub w trakcie budowy. W tych przypadkach sprawcy również nie byli wybredni i kradli wszystko, co przedstawiało jakąś wartość.

Wyjaśniając włamanie do domu jednorodzinnego policjanci natrafili na trop włamywaczy. Sprawcami okazali się mieszkańcy Rzeszowa i okolic w wieku od 16 do 23 lat. W środę zostali zatrzymani. Mężczyźni i nieletni działając wspólnie w rożnych konfiguracjach osobowych od początku roku dokonali 28 włamań do rozmaitych obiektów. W ich wyniku powstały straty przekraczające 26 000 złotych. Usłyszeli łącznie 31 zarzutów. Podczas przesłuchania sprawcy częściowo przyznali się do zarzucanych czynów. Policjanci odzyskali również część skradzionych przedmiotów. Dorosłym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszowa zastosowała wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. O losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny.

pad/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzeszowiak
rzeszowiak
8 lat temu

Na krzesło powinni iść ,myslą zasra… że są bezkarni, policja najwyraźniej czasami potrafi coś zrobić jak przestanie się nudzić.