Gwałciciel odpowie przed sądem

Podejrzany o gwałt i próbę gwałtu stanie przed sądem w Krośnie. Fot. Policja

KROSNO. Kobiety z Krosna i okolic odetchnęły z ulgą, gdy dowiedziały się o aresztowaniu mieszkańca gminy Wojaszówka.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do tutejszego sądu akt oskarżenia przeciw mieszkańcowi gminy Wojaszówka (50 l.), który jest podejrzany o gwałt mieszkanki Krosna i próbę gwałtu na innej krośniance. 50-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna atakował kobiety w rejonie wiaduktu kolejowego przy ul. Jagiellońskiej w Krośnie. 29 grudnia 2011 roku późnym popołudniem napadł na przechodzącą tamtędy młodą krośniankę. Ta dzięki zdecydowanej postawie uniknęła zgwałcenia i uciekła. Kolejnego dnia mniej więcej o tej samej porze 28-latka przechodziła samotnie przez tory. Udawała się do swojej matki na Guzikówkę (osiedle Traugutta). Wówczas ów mężczyzna zaatakował tę kobietę. Spadła ona z kilkumetrowego wału i złamała nogę. W takiej sytuacji nie mogła uciec, a gwałciciel dopiął swego. Gdy dostrzegł przechodnia, uciekł.

Policja wszczęła śledztwo. W lokalnych mediach, w tym także w Super Nowościach, został opublikowany portret pamięciowy poszukiwanego mężczyzny (opracowany na podstawie informacji przekazanych przez napadnięte kobiety). – W ramach prowadzonego postępowania m.in. sprawdzano osoby odpowiadające rysopisowi sprawcy oraz znane ze skłonności do zaczepiania kobiet na tle seksualnym – informowali nas krośnieńscy policjanci. Niedługo po tym mieszkaniec gminy Wojaszówka został zatrzymany.

-50-letni mężczyzna został rozpoznany przez obydwie kobiety, będzie odpowiadał z wolnej stopy. Początkowo przyznał się do winy, jednak później zmienił zeznania i utrzymuje, że jest niewinny – informuje Iwona Czerwonka-Rogoś, zastępca prokuratora rejonowego w Krośnie. – Był już notowany przez policję za wykroczenia przeciw obyczajowości – dodaje.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o