Gwiazdy przy Hetmańskiej

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej ujawniono szczegóły meczu Polska – Reszta Świata, który 22 kwietnia odbędzie się na torze przy ul. Hetmańskiej. Fot. Wit Hadło

ŻUŻEL. Martin Vaculik, Emil Sajfutdinow i Antonio Lindbaeck potwierdzili już start w wielkanocnym meczu w Rzeszowie.

Mimo braku drużyny ligowej, fani żużla w stolicy Podkarpacia już niebawem będą mogli zobaczyć w akcji gwiazdy światowego speedwaya. Wszystko dzięki meczowi Polska – Reszta Świata, który w Wielkanocny Poniedziałek (22.04.) o godz. 14.30 odbędzie się na torze przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Mecz Polska – Reszta Świata to nowe otwarcie dla rzeszowskiego żużla. – Myślę, że bardzo dobrze się stało, że możemy współorganizować wydarzenie, jakim będzie to spotkanie. Kibice w Rzeszowie są zakochani w speedway’u, a to pozwala nam wierzyć, że to wydarzenie będzie ogromnym sukcesem, zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Dziękujemy firmie One Sport za to, że zdecydowała się na organizację tego spotkania właśnie w Rzeszowie. Jako miasto dbamy o obiekt, regularnie modernizujemy go, by był on jak najlepiej przygotowany zarówno dla kibiców, jak i dla zawodników. Cieszymy się, że tradycji stanie się zadość i w „lany poniedziałek” kibice wybiorą się na Stadion Miejski w Rzeszowie – powiedział podczas konferencji prasowej Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta miasta Rzeszów. Zanim żużlowcy wyjadą na rzeszowski tor, ten kosztem 300 tys. musi przejść modernizację (m.in. przebudowa krawężnika, wyprostowanie falistości band oraz zamontowanie nowych słupków dla świateł, sygnalizujących przerwanie biegu – przyp. red.). To wszystko ma zostać wykonane do połowy kwietnia.

Powrót Półtorak

Zawody, których partnerem będzie firma kurierska GLS Poland, organizowane przez One Sport wracają na Hetmańską po roku. -. Widzieliśmy podczas ubiegłorocznego turnieju Speedway Best Pairs tłumy kibiców, którzy byli spragnieni żużla na najwyższym, światowym poziomie. Rzeszów i jego entuzjazm nas zachwycił. Ludzie w mieście kochają ten sport, dlatego z ogromną przyjemnością wracamy do Rzeszowa – powiedziała podczas czwartkowej konferencji prasowej Karolina Janowska, członkini zarządu One Sport. Organizacja meczu Polska – Reszta Świata w Rzeszowie nie byłaby możliwa bez pomocy i wparcia Marty Półtorak, byłej prezes Speedway Stali Rzeszów S.A. – W Rzeszowie jest wielu kibiców, którzy żyją żużlem i z pewnością licznie pojawią się na trybunach – powiedziała prezes Marma Polskie Folie, która poinformowała jednocześnie, że w planach sekcji żużlowej Stali na ten rok, jest organizacja – przy jej współudziale – młodzieżowych zawodów dla klubów Polski południowo-wschodniej. Podczas konferencji ujawniono również nazwiska trzech pierwszych zawodników, którzy wystartują 22 kwietnia w Rzeszowie. – Już teraz mogę zdradzić, że po stronie Reszty Świata zobaczymy takich zawodników jak Martin Vaculik, Emil Sajfutdinow oraz Antonio Lindbaeck. Zapraszam do śledzenia naszych profili społecznościowych, gdzie w najbliższym czasie pojawią się kolejne nazwiska – dodała Karolina Jankowska, informując jednocześnie, że nazwiska pozostałych zawodników, którzy wystartują w Rzeszowie będą publikowane w mediach społecznościowych.

Cieślak w Galerii Sław

Przed meczem dojdzie także do miłej uroczystości wprowadzenia do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski trenera biało-czerwonych, Marka Cieślaka. – Galeria Sław Żużlowej Reprezentacji Polski to projekt współtworzony z Polskim Związkiem Motorowym. Na celu ma przedstawienie oraz wyróżnienie zawodników, którzy zasłużyli się dla polskiego sportu żużlowego. Nie mamy wątpliwości, że trener Marek Cieślak jest odpowiednią osobą, która powinna dołączyć do tak zacnego grona – dodała członkini zarządu One Sport.

***

Gdzie kupić bilety?

Bilety (39 zł – normalny, 20 zł – ulgowy, 70 zł – trybuna na wysokości startu, 490 zł – VIP) dostępne są za pośrednictwem serwisu Eventim.pl oraz stacjonarnie w Punkcie Informacyjnym Millenium Hall w Rzeszowie oraz w salonach sieci Empik i Media Markt.

mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o