Hala Kijowska rusza w tym miesiącu

Budowę Centrum Dystrybucji Dolina Korczowa rozpoczęto jesienią zeszłego roku.

MŁYNY (gm. Radymno). Z opóźnieniem, ale za to w pełnej krasie.

Otwarcie pierwszej z trzech hal największego w okolicy Centrum Dystrybucji Dolina Korczowa planowane było początkowo na 30 czerwca.

Z obiektywnych przyczyn termin trzeba było przesunąć, ale znamy już datę otwarcia Hali Kijowskiej. – Z dumą możemy zaprosić wszystkich Klientów na otwarcie Centrum, które odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 15.00  – mówi Andrzej Rosiński, prezes zarządu inwestora Korczowa Dolina i dyrektor generalny inwestycji.

Budowę Centrum Dystrybucji Dolina Korczowa rozpoczęto jesienią zeszłego roku. To przedsięwzięcie ma sobie równych w okolicy. Na powierzchni 45 tys. metrów kwadratowych docelowo mają działać trzy hale: otwierana wkrótce Kijowska, a także Lwowska i Doniecka. Przewidziano parking na ponad 2 tys. miejsc dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów. Taki rozmach jest celowym działaniem, bo w Centrum jest przygotowane na przyjmowanie ponad 2 milionów klientów zamieszkałych bezpośrednio w strefie jego zasięgu. Mowa zarówno o klientach polskich, jak i ukraińskich, z uwzględnieniem mieszkańców oddalonego od Młynów o zaledwie 80 kilometrów 800- tysięcznego Lwowa.

Niewątpliwie atutem Doliny Korczowej jest jej usytuowanie przy najdłuższej trasie transeuropejskiej E40 i głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą, zaledwie 2,5 kilometra od największego przejścia granicznego w Korczowej. Niebagatelne jest także to, że Centrum leży w strefie Małego Ruchu Granicznego, który pozwala na odwiedziny naszego kraju przez obywateli Ukrainy bez wiz, na specjalnych zasadach dla mieszkańców strefy przygranicznej.
W Korczowej Dolinie będzie można zaopatrywać się we wszystko, od bielizny, po meble. W nowo otwieranej Hali Kijowskiej działać będzie ponad 70 najemców. Znajdziemy tam salony bielizny, odzieży i obuwia m.in. takie jak Gatta, Kastor czy Fratelli. Nie zawiodą się na pewno poszukujący mebli i wyposażenia wnętrz, bo Witek’s swoja ofertę w tym asortymencie „przedstawia” na powierzchni 570 metrów kwadratowych. Nie zabraknie też sprzętu AGD i RTV Media Expert, a także salonów drogeryjnych i sklepów z z artykułami artystyczno-malarskimi, częściami motoryzacyjnymi i narzędziami. Jak na Hale Kijowską przystało, będzie w niej również Kantor Kijowski.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments