Hala sportowa nabiera kształtów

Na placu budowy hali sportowej widać już całe konstrukcje. Fot. MOSiR Mielec

Mimo pandemii koronawirusa i obostrzeń z tym związanych, budowa hali widowiskowo-sportowej w Mielcu posuwa się do przodu. Widać już całe konstrukcje. Trzeba przyznać, że wyglądają one niezwykle efektownie. Zakończenie prac planuje się na przyszły rok. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na 140 mln zł.

Nowa hala powstaje w miejscu starej „Hangar Areny”. Inwestycja odbywa się w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, czyli wykonawca przygotowuje dokumentację i wykonuje roboty budowlane. Wszystko ma być zakończone już w przyszłym roku.

Zawody, koncerty, pokazy

Na część basenową przyszłego budynku hali składać się będą trzy niecki ze stali nierdzewnej. Główny, 25-metrowy basen sportowy o głębokości 2 m, będzie miał 8 torów oraz widownię na ok. 400 miejsc. Druga niecka z 3 torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia zaś – o powierzchni 140 mkw. – będzie basenem rekreacyjnym.
W części treningowej hali będzie pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej lub przy innym podziale powierzchni: trzy boiska do siatkówki lub badmintona. Innym atutem tego miejsca będzie 9-metrowa ścianka wspinaczkowa.
Główną arenę obiektu dedykuje się przede wszystkim dyscyplinom zespołowym (piłka ręczna, siatkówka czy futsal) i pomieści 3023 widzów. W jej otoczeniu będą m.in.: szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich, a także niewielka sala rozgrzewkowa.
W hali będą też mogły odbywać się koncerty i pokazy. W otoczeniu budynku, oprócz układu parkingów, planuje się elementy małej architektury i zieleń. Na dachu będzie miejsce na instalację fotowoltaiczną, a na elewacji południowej – na telebim.

Paweł Galek

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments