Halina Frąckowiak skończyła 65 lat

Fot. MWMedia

“Serca gwiazd”, “Anna już nie mieszka tu”, “Papierowy księżyc”, “Mały elf”, “Tin Pan Alley”, “Idę dalej”, “Bądź gotowy dziś do drogi” – to tytuły przebojów, za które polska publiczność pokochała Halinę Frąckowiak. We wtorek piosenkarka obchodziła 65. urodziny.

- Moje urodziny przypadają 10 kwietnia. Ponieważ od 2010 roku ta data jest dla nas – Polaków dniem szczególnym i tragicznym postanowiłam, że od czasu katastrofy smoleńskiej nie będę świętowała tego dnia. Natomiast jubileusz będę obchodzić w dniu moich imienin, czyli 1 lipca – informuje piosenkarka.

Halina Frąckowiak planuje w tym roku wielki koncert jubileuszowy, podczas którego na jej fanów będą czekały wyjątkowe niespodzianki. Chociaż na polskiej scenie muzycznej jest od prawie 50 lat, wokalistka nie przestaje tworzyć. W maju szerokiej publiczności przedstawi swój ostatni projekt – piosenkę na konkurs “EuroHit” – “Hej, biało-czerwoni”. Utwór skomponowany na bazie dawnego utworu Frąckowiak jednak z nowym tekstem Janusza Kondratowicza gwiazda nagrała przy współpracy z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Wkrótce w telewizji wyemitowany zostanie również specjalny koncert piosenkarki przeplatany recytacjami poezji ks. Jana Twardowskiego zatytułowany “Zostań Aniołem”.

Ponadto, piosenkarka została w tym roku zaproszona przez Natalię Kukulską na specjalny koncert w Opolu, dedykowany rodzicom Natalii a przyjaciołom Frąckowiak – Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu.

Jeszcze w tym roku rozpoczną się nagrania do dwóch płyt Haliny Frąckowiak. – Jedna będzie zawierała moje dobrze znane utwory oraz te wybrane przeze mnie, może mniej popularne, ale również warte uwagi piosenki. Wszystkie zostaną na nowo zaaranżowane. Druga płyta będzie natomiast z zupełnie nowym materiałem a teksty do niej napisze Janusz Kondratowicz – powiedziała Halina Frąckowiak.

PAP Life

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.