Hamilton produkuje i zatrudnia

Silniki pomocnicze wymagają takiej samej precyzji i jakości wykonania jak silniki służące do napędzania samolotów. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. U nas będą produkowane silniki pomocnicze dla supernowoczesnego Boeinga 787 Dreamliner.

W ciągu roku na terenie WSK Rzeszów powstała i rozpoczęła produkcję nowoczesna fabryka lotnicza. Inwestorem jest Hamilton Sundstrand – część koncernu United Technologies Corporation, do którego należy też WSK.

Hamilton Sundstrand Power Systems w San Diego (stan Kalifonia) z powodu licznych zamówień musiał zwiększyć moce produkcyjne. Kierownictwo UTC nie miało wątpliwości, że dodatkową produkcję należy umieścić w Rzeszowie.

W zakładzie produkowane są silniki pomocnicze (APU – auxilary power unit), które służą do służą np. do zapewnienia energii elektrycznej na pokładzie, a także do uruchomiania głównych silników napędowych. Trafiają do takich samolotów jak Airbus A 320 oraz Embraer 170 i 190.
– W styczniu rozpocznie się produkcja pomocniczego silnika dla super nowoczesnego giganta Boeing 787 Dreamliner – mówi Roman Staszewski, prezes Hamilton Sundstrand Poland. – Kilka takich maszyn zamówiły już Polskie Linie Lotnicze LOT.

Ale to nie koniec. W firmie prowadzone będą też badania nad nowymi produktami, a w przyszłości będą one także testowane w nowoczesnej hamowni.

Cały czas trwa nabór pracowników. W przyszłym roku planowane jest zatrudnienie ponad 80 osób, w tym 40 inżynierów. A w 2015 roku firma chce zatrudniać 315 osób.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments