Hamował, ale zbyt późno. Musiało dojść do katastrofy

Rumuński kierowca tira Zsolt T. pozostanie w areszcie tymczasowym do czasu kolejnej rozprawy w sierpniu. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, BOGUCHWAŁA. Wczorajsza rozprawa w sprawie śmiertelnego wypadku w Boguchwale odroczona. Rumuński kierowca tira zostaje w areszcie.

– Warunki na drodze były dobre, jezdnia sucha, brak przeszkód. Kierujący powinien był widzieć skrzyżowanie i hamujące przed nim samochody ze znacznej odległości. Miał czas na podjęcie reakcji i zatrzymanie pojazdu – tak przed Sądem Rejonowym zeznawał wczoraj biegły sądowy. – Kierowcy samochodów, w które najechał tir nie mieli żadnych szans na ratunek.

Wczoraj przed Sądem Rejonowym nie zapadł przewidywany wyrok w sprawie tragicznego wypadku w Boguchwale, w którym zginęła trójka młodych ludzi. Na rozprawie nie stawił się bowiem świadek, któremu za nieusprawiedliwioną nieobecność sąd zarządził karę 1000 zł grzywny.

Przypomnijmy. Do tragedii doszło w lutym w Boguchwale, na drodze krajowej nr 9. Na stojące na światłach dwa samochody najechał tir, którym kierował Rumun Zsolt T. Podróżujący nimi: 19-letnia Magda, mieszkanka Mogielnicy, jej szwagier 24-letni Piotr z Gwoźnicy Górnej, oraz 33-letni Łukasz, mieszkaniec Siedlisk zginęli na miejscu.

Rumuński kierowca tira usłyszał już zarzuty: nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób. Przyznał się do zarzucanych czynów.

Z racji odroczenia wczorajszej rozprawy Zsolt T. dłużej, bo do 21 sierpnia pozostanie w areszcie tymczasowym, choć jego obrońca wnioskował o jego uchylenie. – Zachodzi duże prawdopodobieństwo, że oskarżony dopuścił się zarzucanych mu czynów. Ponadto nie ma on w Polsce stałego miejsca zamieszkania, przez co zachodzi przypuszczenie, że mógłby się ukrywać przed organami ścigania – tłumaczyła swoją decyzję sędzia Arita Masłowska.

Rumuńskiemu kierowcy tira grozi do 8 lat  więzienia.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments