Hampel goni Hancocka

GRAND PRIX POLSKI. Tomasz Gollob staranowany przez Artiema Lagutę. Kompromitacja obcokrajowca PGE Marmy Rzeszów, Chrisa Harrisa.

Do 17 punktów na trzy turnieje przed zakończeniem cyklu Grand Prix zmalała przewaga prowadzącego w klasyfikacji generalnej Grega Hancoka nad Jarosławem Hampelem, w który w Toruniu był gorszy jedynie od Andreasa Jonssona. Z marzeniami o obronie mistrzowskiego tytułu może powoli żegnać się Tomasz Gollob.

Drugi raz z rzędu dwa czołowe miejsca na podium zajęli Andreas Jonsson i Jarosław Hampel. Polak mógł jeszcze bardziej zmniejszyć dystans do prowadzącego Hancocka. Pierwszą szansę zmarnował w swoim ostatnim biegu fazy zasadniczej, w którym z kretesem przegrał start i nie był w stanie odebrać punktów Amerykaninowi. Kolejnej okazji zawodnik Unii Leszno nie wykorzystał w finale, w gdzie przegrał z Jonssonem. Popisowo Hampel rozegrał za to półfinał, który wygrał, a dzięki jego rozważnej jeździe, pomógł Szwedowi Antonio Lindbaeckowi przyjechać przed Hancockiem i wyrzucić go za burtę sobotnich zawodów.

Koszmarny upadek Golloba
Turniej na MotoArenia układał się także po myśli Tomasza Golloba. Niestety w 17. wyścigu w jadącego na drugim miejscu Polaka z całym impetem wpadł Artiem Laguta. Upadek Golloba wyglądał koszmarnie. Zawodnik bardzo mocno uderzył tyłem głowy o tor i do parkingu schodził mocno oszołomiony. To m.in. sprawiło, ze mistrz świata nie zdołał się przedrzeć do finału. Polak w klasyfikacji generalnej spadł na 4. miejsce i do lidera traci już 29 punktów. W najważniejszej gonitwie wieczoru znalazł się z kolei rewelacyjnie poczynający sobie w sobotę Australijczyk Darcy Ward, który w Toruniu startował z dziką kartę. Ostatecznie “Kangur” stanął na najniższym stopniu podium, a jego udany start może w znacznej mierze przyczynić się do przyznania mu stałej dzikiej karty na sezon 2012.
„Rzeszowianie” zawiedli
Zawodów na MotoArenie z pewnością miło nie będą wspominać żużlowcy PGE Marmy Rzeszów. Jason Crump, który przed sobotnim turniejem do miejsca na podium klasyfikacji generalnej tracił zaledwie 4 punkty, w sobotę zdołał uzbierać zaledwie 7 „oczek”. Kompromitujący występ zaliczył inny rzeszowianin, Chris Harris, który pięciokrotnie mijał linię mety na ostatnim miejscu. W „generalce” Crump spadł na 5. miejsce, “Bomber” plasuje się na 12. miejscu.
Kolejny turniej GP odbędzie się 10 września w duńskim Vojens.

Półfinały:
21. Ward, Jonsson, Gollob, Holta
22. Hampel, Lindbaeck, Hancock, Zetterstroem

Finał:
23. Jonsson, Hampel, Ward, Lindbaeck.
Klasyfikacja generalna (po 8 z 11 turniejów): 1. Hancock – 117, 2. Hampel – 100, 3. Jonsson – 92, 4. Gollob – 88, 5. Crump – 79, 6. Sajfutdinow – 79, 7. Holder – 77, 8. Bjerre – 72, 9. Pedersen – 65, 10. Lindgren – 60, 11. Lindbaeck – 60, 12. Harris – 43, 13. Holta – 41, 14. Kołodziej – 39, 15. Laguta – 13.

mj

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.