Hampel na “Nazimku”

MEMORIAŁ IM. EUGENIUSZA NAZIMKA. Jarosław Hampel gościem specjalnym niedzielnego turnieju. Janusz Ślączka, Jan Krzystyniak, Dariusz Śledź i Piotr Winiarz ponownie na torze!

Zaplanowany na najbliższą niedzielę (początek godz. 15) 28. Memoriał im. Eugeniusza Nazimka będzie ostatnim tegorocznym żużlowym akcentem na torze przy ul. Hetmańskiej. – W turnieju wystartują wychowankowie rzeszowskiego klubu i krajowi zawodnicy, którzy bronili jego barw – zapowiada prezes Speedway Stali Rzeszów, Marta Półtorak.

Niedzielny turniej będzie połączony z obchodami jubileuszu 60-lecia powstania sekcji żużlowej Stali Rzeszów i 20-leciem istnienia firmy Marma Polskie Folie. Zawody poprzedzi msza święta w kościele w Matki Bożej Saletyńskiej (godz. 12.30). Po jej zakończeniu, wszyscy uczestnicy przejdą na stadion przy ul. Hetmańskiej, gdzie odbędzie się spotkanie żużlowych pokoleń, połączone z wręczenie odznaczeń.

Legendy znów na torze
Gościem specjalnym niedzielnej imprezy będzie indywidualny wicemistrz świata i wicelider Grand Prix 2011, Jarosław Hampel, który dzień wcześniej, podobnie jak kapitan PGE Marmy, Maciej Kuciapa wystartuje w Lesznie w finale IMP. – Jarek wprawdzie nie pojedzie w Memoriale, ale jego obecność z pewnością będzie dużą gratką dla kibiców – przekonuje Półtorak. Kibice oprócz żużlowców, którzy ciągle uprawiają tę dyscyplinę sportu, będą mogli zobaczyć także w akcji legendy rzeszowskiego speedwaya. – Na torze, w wyścigach pokazowych zaprezentują się m.in. Janusz Ślączka, Jan Krzystyniak, Dariusz Śledź i Piotr Winiarz – kontynuuje Marta Półtorak. W turnieju głównym (12 biegów) wystąpi 12 zawodników. Swój udział w zawodach zapowiedzieli Rafał Okoniewski, Maciej Kuciapa, Paweł Miesiąc, Karol Baran, Tomasz Rempała, Dawid Stachyra. Najlepsza czwórka turnieju zmierzy się w finałowym biegu o Puchar 20-lecia firmy Marma Polskie Folie.

Karnet za karty
Na niedzielny turniej zostanie przygotowany specjalny program. – Podczas “Nazimka” rozpoczniemy akcję, związaną z publikacją specjalnych kart z wizerunkami zawodników. Na pierwszej rzecz jasna pojawi się Eugeniusz Nazimek. Kolejne karty będą się pojawiać podczas imprez żużlowych na naszym stadionie w przyszłym sezonie. Kibice, którzy zbiorą całą kolekcję kart, otrzymają karnet na sezon 2013 – informuje prezes rzeszowskiego speedwaya.

Marcin Jeżowski

do “Hampel na “Nazimku””

  1. Borjan

    myśle ,że Maciek Kuciapa zostanie objeżdżony przez wszystkich emerytowanych zawodników .Hahahaha

  2. Borjan

    a ile tych katr trzeba bedzie zebrać tego juz nie napisano …Bo czasem kasa która zapłacimy za te kolekcje kart może przewyższyć cene nawet dwóch karnetów ….Hehehe skórka za wyprawke :)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.