Handlował podrobionymi perfumami

Fot. Archiwum

JASŁO. Perfumy i wody toaletowe z podrobionymi  oznaczeniami znanych producentów zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Zatrzymali również mężczyznę, który oferował podrobiony towar mieszkańcom Jasła.

Od pewnego czasu do policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą napływały informacje o handlu perfumami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmuję się 24-letni mieszkaniec Jasła, który był już wcześniej notowany w związku z popełnianiem przestępstw.

Policjanci wkroczyli do mieszkania, w którym przebywał podejrzany. W trakcie przeszukania domu ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt flakonów podrobionych perfum i wód toaletowych znanych marek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W obliczu zgromadzonych dowodów przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa.

24- latek odpowie za naruszenie przepisów ustawy prawo własności przemysłowej, które zabraniają wprowadzania do obrotu wyrobów z podrobionym znakiem towarowym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

pad, KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments