Handlująca papierosami na sztuki jednak ukarana

Wcześniejszy wyrok nie tylko nie był dotkliwy, ale mógł wręcz stanowić zachętę do łamania prawa przez właścicielkę sklepu oraz innych sprzedawców, którzy sprzedają dzieciom papierosy na sztuki. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Zmiana szokującego wyroku w sprawie sprzedaży papierosów na sztuki nieletnim.

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu zmienił wyrok w sprawie kobiety, która przez sąd niższej instancji uznana została winną sprzedaży papierosów na sztuki w niedalekim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu. Odwołanie od wyjątkowo niskiej kary złożyła Komenda Miejska Policji.

O sądowym finale 3-letniej batalii tarnobrzeżanki, matki dwóch synów, która przeciwstawiła się sprzedaży papierosów na sztuki w sklepie znajdującym się blisko podstawówki, pisaliśmy w połowie stycznia br. Winna procederu została ukarana grzywną w wysokości… 20 zł. Wyrok ten uważaliśmy wówczas za szokujący. Podobnego zdania była matka, która zdecydowała się na walkę z nieuczciwą właścicielką sklepu, ale i policja, która zebrała dowody winy kobiety.

Przypomnijmy, niewielki sklepik, którego asortyment ogranicza się do skromnego wyboru artykułów spożywczych i chemicznych, położony jest w odległości około 200 metrów od ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 9. Właścicielka sklepu 10 października ub. roku została przyłapana na gorącym uczynku, jak sprzedała jednego papierosa chłopcu, uczniowi pobliskiej podstawówki. Na procederze zatrzymała ją matka chłopca, która wiedziała, że dzieci kupują u niej papierosy po złotówce i prosiła kobietę wcześniej, by nie ułatwiała dzieciom kontaktu z używkami.

W styczniu Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu uznał kobietę winną sprzedaży jednego papierosa i nakazał jej zapłatę 20 zł mandatu. Komenda Miejska Policji odwołała się od tego wyroku i po ponownym rozpatrzeniu sprawy Sąd Okręgowy nakazał kobiecie zapłacenie 500 zł mandatu i 150 zł kosztów sądowych.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o