Haracz za parkowanie przy szpitalu?

Przyszpitalny parking pęka w szwach. Od kierowców zostawiających auta na parkingu przy szpitalu będzie pobierany haracz. Stanie się to jeszcze w br. Fot. Autor

KROSNO. – Wdrażanie takiego rozwiązania to dobijanie pacjentów – mówili nam bez owijania w bawełnę oburzeni mieszkańcy.

– Z artykułu, który przeczytałem w Super Nowościach dowiedziałem się, że kierowcy będą płacić haracz za parkowanie przy krośnieńskim szpitalu –  mówił pan Tomasz z Krosna, który zadzwonił do naszej redakcji. – Oczywiście nie popieram tego pomysłu, gdyż uważam, że pacjenci przyjeżdżający do lecznicy nie powinni uiszczać opłat za zostawienie auta na parkingu – wyrażał swoją opinię. – Cały system związany z pobieraniem opłat parkingowych miał ruszyć w lipcu br. lecz nie ruszył. Ciekawe dlaczego – zastanawiał się. – Chcielibyśmy, aby rozpoczęcie pobierania opłat za parkowanie było połączone z wdrożeniem w poradniach tzw. systemu kolejkowego porządkującego sprawy związane z obsługą pacjentów – podkreśla dyrektor szpitala Piotr Lenik.

O problemach, jakie mają kierowcy z parkowaniem przy krośnieńskim szpitalem, pisaliśmy kilkakrotnie w Super Nowościach. Wystarczy pojechać na miejsce i zobaczyć na własne oczy, że przyszpitalny parking faktycznie pęka w szwach. Jak już informowaliśmy, mają być pobierane opłaty od kierowców parkujących przy lecznicy. A takie rozwiązanie nie spodobało się kierowcom.

– Nie dość, że na wizytę w poradniach specjalistycznych trzeba czekać w długich kolejkach, to jeszcze w dodatku obciążą nas opłatami parkingowymi. To skandal – mówiła nam oburzona Czytelniczka. – Pieniędzy niech szukają gdzie indziej, a biednych pacjentów zostawią w spokoju – dodała.

Szef lecznicy: – To nie mój pomysł
– Pacjenci skarżą się, że nie mają gdzie zostawić auta. Sam na własnej skórze przekonałem się, że przy lecznicy trudno zaparkować – mówi Piotr Lenik. – Pobieranie opłat za parkowanie przy szpitalu ma usprawnić ruch na parkingu – podkreśla. I dodaje, że to niego jego pomysł, gdyż wdrażanie nowego systemu trwa już od kilku miesięcy. – Aby pieniądze na ten cel się nie zmarnowały, kontynuowałem przedsięwzięcie – tłumaczy szef lecznicy.

Jak informuje, maksymalnie do godziny nie będą pobierane opłaty. Natomiast po upływie godziny trzeba będzie płacić 2 złote bez względu na długość postoju. – Opłaty będą pobierane tylko od osób, które zaparkują auto blisko szpitala – mówi Piotr Lenik. – Dla osób niepełnosprawnych jest przewidzianych ponad 10 darmowych miejsc parkingowych. Pieniądze pobierane za parkowanie mają zostać przeznaczone na poprawienie nawierzchni płyty parkingowej – dodaje.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments