Hartowanie Stali trwa

Od lewej: Michał Wlaźlik - dyrektor sportowy, Rafał Kalisz - prezes klubu, i trener pierwszego zespołu Janusz Niedźwiedź. Fot. Wit Hadło
Od lewej: Michał Wlaźlik – dyrektor sportowy, Rafał Kalisz – prezes klubu, i trener pierwszego zespołu Janusz Niedźwiedź. Fot. Wit Hadło

III LIGA. W czwartek, podczas specjalnej konferencji prasowej, władze piłkarskiej Stali nakreśliły cele na najbliższe lata. Ma być normalnie, świetnie pod względem organizacyjnym, a największą radość mają zapewnić pierwszy zespół i akademia młodzieżowa.

– Chcemy zbudować, a nawet odbudować markę Stali Rzeszów w Polsce. Stawiamy sobie ambitne cele, ale są to cele w perspektywie długofalowej. Klub ma być kiedyś zaliczany do ścisłej czołówki ekstraklasy. Powtarzam jednak: to nie stanie się jutro czy za tydzień. To wymaga czasu – mówił prezes biało-niebieskich Rafał Kalisz, któremu towarzyszyli dyrektor sportowy Michał Wlaźlik i trener pierwszego zespołu Janusz Niedźwiedź. – Na tę chwilę Stal Rzeszów – trzeba to sobie powiedzieć jasno – to tylko nazwa. My musimy zbudować drużynę, więc na razie skupmy się na tym – szkoleniowiec biało-niebieskich apelował o spokój i nie pompowanie balonu oczekiwań. W pewnym sensie symbolicznie niebieski balon przebił za to na konferencji Michał Wlaźlik, zaznaczając, że przy Hetmańskiej do wszystkich tematów podchodzi się teraz ze spokojem. – To czas budowy niemalże od zera. Nastawiamy się, że w tym sezonie będziemy tworzyć zaplecze i podstawy organizacyjne. Musimy nauczyć się normalnego funkcjonowania, którego do tej pory tu nie było. Niech najlepiej świadczy o tym fakt, że od dłuższego czasu zajmujemy się nie tylko tym, co ma być, ale i tym co było. Zamykamy wszystkie sprawy z przeszłości – klarował dyrektor sportowy. Oczkiem w głowie ma być akademia młodzieżowa, a zawodnicy trenujący pod okiem Marcina Wołowca naturalnym zapleczem pierwszego zespołu. Dziś bowiem jednym z głównych problemów Stali jest zakontraktowanie solidnych młodych piłkarzy. To w niedalekiej przyszłości ma się zmienić. Wciąż wielką niewiadomą jest też skład personalny drużyny na najbliższy III-ligowy sezon. Z biało-niebieskim trykotem pożegnało się już 10 piłkarzy, a klub poinformował jedynie o zakontraktowaniu 29-letniego napastnika Łukasza Zagdańskiego, który ma być gwarantem bramek. Kto jeszcze wzmocni Stal? Przy Hetmańskiej zapowiada się gorący okres.

tc

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KUBAEskimosXDinż. Mamoń Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KUBA
Gość
KUBA

hahahahahahaha

Eskimos
Gość
Eskimos

I jeszcze Flotę Świnoujście niech kupią wreszcie tak jak obiecali i 1 ligę od razu.

XD
Gość
XD

A co tam słychać u II Ligowej RESOVII?
Bo wszędzie o tym dziadostwie piszą a o drużynie na poziomie cisza…

inż. Mamoń
Gość
inż. Mamoń

Utopia, szklane domy i dwa metry mułu. A tak cała kupa ma mieć otoczkę medialną. Rzygać się chcę tą podnietą z 4 klasy rozgrywkowej. Podnieta dla maluczkich.