Heiro bez punktów, choć walczyło do końca (ZDJĘCIA)

Radosław Trawka strzelił dla Heiro dwa gole, ale to nie wystarczyło, by uratować choćby punkt. Fot. Wit Hadło

FUTSAL I LIGA. Dziki z Lublina lepsze od Dzików z Rzeszowa.

Beniaminek z Rzeszowa nadal bez zwycięstwa, ale w pojedynku z jednym z kandydatów do awansu oglądaliśmy mnóstwo walki i szaleńczy pościg.

– Mogliśmy wyrwać ten punkt. Lublinianie niczym specjalnym nie zaimponowali. Górę wzięło doświadczenie – żałował po porażce Łukasz Krawczyk, zawodnik i prezes Heiro. Jego zdaniem, AZS UMCS w Rzeszowie nie potwierdził ekstraklasowych aspiracji.

ZOBACZ ZDJĘCIA

To jednak goście bezlitośnie wykorzystywali błędy przeciwnika i już do przerwy prowadzili 2-0. Miejscowi zbyt łatwo tracili piłkę, drugiego gola “dostali” na 50 sekund przed końcem I połowy. W pierwszej akcji po antrakcie Radosław Trawka spudłował w doskonałej sytuacji, a potem Dziki z Lublina po kapitalnej “klepce” podwyższyły na 3-0.

Wyglądało na to, iż emocje się skończyły, ale właśnie wtedy rozwiązał się worek z bramkami. Po kuriozalnym samobóju i trafieniu Trawki w 35 minucie, Heiro przegrywało już tylko jednym golem. Rozpoczęła się szaleńcza pogoń. AZS wyprowadzał kontry, starał się też szanować piłkę. Okazji mu nie brakowało, lecz dobrze dysponowany Beniamin Kozdraś utrzymywał beniaminka przy życiu. Kilkadziesiąt sekund przed końcem Trawka mógł skompletować hattricka i doprowadzić do remisu. Uderzenie nie miało jednak odpowiedniej mocy i precyzji.

– Mamy młody zespół. Wiem, że nie zabrzmi to oryginalnie, ale ciągle płacimy frycowe. Pozytywne jest to, że się podnieśliśmy i walczyliśmy o ten punkt do końca – podkreślał Łukasz Krawczyk. Warto wiedzieć, iż pięciu zawodników AZS-u grało w drużynie, która niedawno zdobyła Puchar Polski w piłce plażowej.

HEIRO Rzeszów 3
AZS UMCS Lublin 4
(0-2)
0-1 Mietlicki (10.), 0-2 Walęciuk (19.), 0-3 Chmielnicki (28.), 1-3 Trawka (29.), 1-4 Fularski (32.), 2-4 Ławicki (33., samob.), 3-4 Trawka (35.)
HEIRO: Kozdraś – P. Krawczyk, Ł. Krawczyk, Hady, Trawka oraz Depta, Zegarowski, Szpar, Sadło, Dejniak.
AZS: Górski – Lenartowicz, Boniaszczuk, Walęciuk, Chmielnicki oraz Fularski, Drzewiecki, Gadzicki, Mietlicki, Ławicki, Hyć.