Helioport lada dzień

Tak wygląda Helioport przy Szpitalu Powiatowym w Mielcu z lotu ptaka.

MIELEC. W połowie tego miesiąca zakończą budowę lądowiska śmigłowców medycznych?

Ku końcowi zbliża się budowa lądowiska dla śmigłowców medycznych przy Szpitalu Powiatowym w Mielcu. Jak zapewniają w lecznicy, jeżeli prace będą szły sprawnie i bez przeszkód, inwestycja powinna zostać oddana już 15 bm.

Koszt przedsięwzięcia to 3,2 mln zł, z czego 85 proc. to pomoc unijna, 10 proc. z budżetu powiatu, a zaledwie pięć procent wyłożył szpital. Dzięki temu lecznica zyska nowe możliwości transportowania i przyjmowania chorych w ciężkim stanie przez całą dobę.

– Teren lądowiska rozciąga się na gruntach aż trzech właścicieli: miasta, powiatu i MPGK. Zwykle takie sytuacje rodzą ogrom problemów, ale nie tym razem, za co jestem ogromnie wdzięczny. Wszystkie strony rozumiały, że jest to inwestycja, która będzie długo służyć ludziom. Właściciele gruntów pomogli więc znacznie w realizacji przedsięwzięcia, za co należą im się ogromne podziękowania – zaznacza Leszek Kołacz, dyrektor szpitala.

Lądowisko, nawet wysokiej klasy, nie mogłoby sprawnie działać, gdyby nie było połączone ze szpitalem komfortowym, dobrze zaprojektowanym traktem. Również on będzie nowością, z której będzie można korzystać już niebawem. – Umowa z wykonawcami lądowiska mówi o zakończeniu prac do 15 bm. Ustawicznie obserwuję postęp robót i w tej chwili nie widzę żadnych zagrożeń opóźnieniem oddania helioportu – mówi Leszek Kołacz.

Paweł Galek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.