Herba pokonał 2754 schody

Dotarcie na szczyt wieżowca w Szanghaju zajęło Krystian Herbie (31 lat) godzinę 21 minut i 53 sekundy. Fot. PAP

SZANGHAJ, RZESZÓW. Rzeszowski wyczynowiec znów skoczył na drapacz chmur.

31-letni Krystian Herba dostał się na szczyt najwyższego budynku w Chinach schodami na rowerze, bijąc tym samym rekord Guinnessa.

Na specjalnie skonstruowanym rowerze Krystian Herba w ubiegłym roku “wskoczył” m.in. na jeden z najwyższych budynków w Dubaju. Rok temu pokonał 2040 schodów.

Wskakiwanie na wieżowiec w Szanghaju było jednak o wiele trudniejsze. – Pokonałem 2754 schody. Dokładnie o 702 więcej niż wynosi poprzedni rekord Guinessa – mówi Herba.

Wskoczenie rowerem na najwyższy budynek Chin zajęło sportowcowi z Polski dokładnie godzinę 21 minut i 53 sekundy. To jest wysiłek porównywalny z przebiegnięciem 30 kilometrów z tą różnicą, że tu nie wolno się podeprzeć, dotknąć ściany ani barierki.

Bicie rekordu Guinnessa śledziły chińskie media, ze smutkiem zauważając, że pośród miliarda trzystu milionów obywateli Chin nie znalazł się żaden śmiałek, który miałby odwagę stanąć w szranki z Polakiem.

Krystian przygotowywał się do nowego wyczynu od września. Między innymi biegał po 70 kilometrów tygodniowo.

Na liście drapaczy chmur, które zdobył Krystian przed Szanghajem, znajdują się między innymi: Pałac Kultury i Nauki i hotel InterContinental w Warszawie, Altus w Katowicach, Millenium Tower w Wiedniu, Gran Hotel Bali w hiszpańskim Benidorm, Messe Turm we Frankfrucie i Rose Rayaan by Rotana w Dubaju.

Herba zapowiada, że to nie koniec bicia rekordów. Za rok w Szanghaju stanie jeszcze wyższy wieżowiec i Polak też zamierza go zdobyć.

TVP Info, Interia.pl/ps

do “Herba pokonał 2754 schody”

 1. Michal31

  wydział promocji miasta Rzeszowa płaci za wyprawy po swiecie ekipy Herby, MY ZA TO PŁACIMY.

 2. Edward

  Dokładnie tak – za czyje pieniądze sa to wyprawy? Tyle biedy dookoła , a tu się skacze po schodach – ZA JAKIE PIENIĄDZE?????

 3. piotr

  proszę aby Radni Miasta Rzeszowa sprawdzili koszt wyjazdów po świecie EKIPY HERBY ! jak chce bić rekordy , ok, ale dlaczego MY MAMY płacić za wycieczkę tylu osób !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Edward

  Ale głupi – jaki głupi – skakac na rowerze? Po co? Głupi

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.