Herbata paliwem mózgu

Ciężki dzień? Wystarczy łyk gorącej herbaty, a mózg zyska nowe siły do pracy. Picie dwóch filiżanek czarnej herbaty dziennie poprawia zdolność koncentracji oraz reakcji na bodźce. Ani zmęczenie, ani osłabienie nie będą już straszne.

Regularne picie herbaty, jak dowiedziono w wielu badaniach, wpływa na zmniejszenie zagrożenia chorobami serca, nowotworem czy chorobą Parkinsona. Również kości dostają swoją dawkę dobroci. Herbata bowiem je wzmacnia i poprawia ich gęstość.

Po przeanalizowaniu najważniejszych składników chemicznych herbaty, naukowcy tym razem dowiedzieli się, że napój ten wspomaga pracę mózgu, ożywiając go w sytuacji zmęczenia. Pracuje wtedy na nowo z lepszą dokładnością i czujnością. Funkcje poznawcze, refleks, skupienie się na wykonywanym zadaniu – to rzeczy niezbędne człowiekowi każdego dnia. Wystarczą jedynie dwie filiżanki czarnej herbaty dziennie, a zdolność koncentracji oraz reakcja na bodźce powróci do swej świetności.

W zabieganym świecie obowiązków, masy kolorowych reklam dookoła, hałasujących pojazdów i zanieczyszczenia powietrza organizm człowieka ciągle musi znajdować jakieś paliwo, które doda mu sił. Czasem jest to czekolada, krótki sen bądź kawa. A może herbata będzie lepszym paliwem?

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments