Hilton i Multikino w Millenium Hall!

Marta Półtorak, prezes Develop Investment czyli inwestor obiektu oraz Maciej Chabałowski, przedstawiciel wykonawcy czyli Grupy CMP prezentują pamiątkowe, ostatnie kostki cementu

RZESZÓW. Międzynarodowa sieć hotelowa, czołowy operator multipleksów oraz 250 sklepów zagości na stałe w największym centrum handlowym w naszym mieście.

Poza centrum handlowym, w Millenium Hall powstanie hotel sieci Hilton Garden Inn. Będzie to hotel o profilu biznesowym, a w nim 102 pokoje i cztery sale konferencyjne. Magdalena Gniazdowska z Cushman & Wakefield, firmy zajmującej się sprzedażą powierzchni handlowej zapowiada, ze Millenium Hall będzie miejscem, w którym można atrakcyjnie spędzić czas – obejrzeć wystawę czy koncert. Znajdzie się też miejsce dla młodych ludzi.

– Obecnie trendy w tego typu obiektach zakładają, że funkcja centrotwórcza, powinna mieć przewagę nad handlową – – mówi Gniazdowska

Budowę multipleksu z dziewięcioma salami, na łącznie 1600 eli zapowiedziała sieć Multikino, która jest częścią koncernu ITI, do którego należą Onet.pl i TVN.

– Będziemy prezentować nie tylko światowe hity, ale i kino polskie – mówi Paweł Trojan z Multikina

„Ulica z dachem”

Krakowskie Stowarzyszenie „Siemacha”, zajmujące się opieką nad młodzieżą, otworzyło już swoją placówke w tarnowskim Gemini Park, a kolejną planuje utworzyć w jednym z krakowskich centrów handlowych.

– Centrum handlowe to obecnie „ulica z dachem” – mówi ksiądz Andrzej Augustyński, szef „Siemachy”. – Powinno teraz pojawić się „podwórko z dachem”, czyli miejsce, w którym młodzi ludzie będą spędzać czas.

Ksiądz Augustyński tłumaczy, że dla nastolatków najważniejsi są rówieśnicy i tego nie da się zmienić. Młodzi ludzie przychodzą i będą przychodzić do centrów handlowych.

– Skończył się czas świetlic, które prowadziła emerytowana nauczycielka – mówi duchowny. – Chcemy, by oferta dla młodych ludzi była bogata. Lepiej teraz wydać 400 zł miesięcznie na jednego młodego człowieka, by później nie wydawać znacznie więcej na utrzymanie bezdomnego lub pensjonariusza zakładu karnego.

Otwarcie w październiku za rok

Zakończono już betonowanie w Millenium Hall. W tej chwili trwają prace przy elewacji. Przy obiekcie pracuje 3 tys. osób. Do końca roku budynek będzie uszczelniony i „wpuścimy” do niego ciepło – mówi Maciej Chabałowski, – Otwarcie obiektu zaplanowano na październik 2011 roku.

Adam Cyło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments