Hipermarkety pomagają

PODKARPACIE. „10 Konwój Muszkieterów” dobiegł końca

Jubileuszowa edycja 10 Konwoju Muszkieterów dobiegła końca. Dzieci ze wskazanych placówek z województwa podkarpackiego otrzymały wsparcie od właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché w wysokości 15 tysięcy złotych.

W ramach Konwoju Muszkieterów – edycja 2010, Muszkieterowie przekazali pomoc dzieciom z 14 województw, w których są obecni, na łączną kwotę przekraczającą 700 tys. złotych. Każda z wytypowanych przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, placówek pomagających dzieciom otrzymała kwotę w wysokości 3 000 zł.

W czasie trwania tegorocznej akcji w województwie podkarpackim właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché przekazali placówkom z: Kolbuszowej (Parafialnym Zespół Caritas przy Kościele pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej); Krosna (Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy z siedzibą przy ul. Powstańców Śląskich); Rzeszowa (Zespół Caritas przy parafii Rzym.- Kat. pw. Św. Krzyża); Sanoka (Świetlica przy Klasztorze Franciszkanów) i Tarnobrzegu (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Hospicjum Świętego Ojca Pio Parafia Rzym.- Kat. M. Bożej Nieustającej Pomocy) wsparcie o łącznej wartości 15 tys. złotych.

28 stycznia br. w Tarnobrzegu odbył się także koncert patrona tegorocznego Konwoju Muszkieterów – Ani Wyszkoni. Publiczność dopisała. Koncert był finałem świątecznej, 10 już akcji charytatywnej, podziękowaniem za zaangażowanie się klientów oraz wyrazem solidarności ze wszystkimi mieszkańcami Tarnobrzega, którzy ucierpieli w ubiegłorocznej powodzi.

– Konwój Muszkieterów to wyjątkowa akcja łącząca w sobie wiele elementów. Niesie pomoc placówkom z mniejszych miejscowości, niejednokrotnie borykającym się z poważnymi problemami finansowymi. Aktywność społeczna ponad 185 przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie i znajomość społeczności, w których działają, pozwala zaoferować pomoc osobom i placówkom, które aktualnie znajdują się w największej potrzebieprzyznaje Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

Od 2001 roku, kiedy pierwszy konwój z darami wyruszył w podróż po kraju, ponad 1300 placówek otrzymało wsparcie o wartości bliskiej 6 mln zł.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments