Historyczne powiatowe hektary dla pierwszego inwestora w strefie

Firma Bart zajmuje się produkcją tektury falistej. Fot. Archiwum firmy Bart

KOLBUSZOWA. Zielone światło Rady Powiatu dla firmy Bart z Sulnowa. 

Jak informowaliśmy w weekendowym wydaniu Super Nowości, radni miejscy wyrazili zgodę na oddanie w wieczyste użytkowanie ok. 1,8 ha na terenie kolbuszowskiej strefy ekonomicznej. Na terenie tym ma zakotwiczyć firma Bart z Sulnowa. Ponad dwa razy więcej, bo 4 ha, w tym samym celu w wieczyste użytkowanie oddała Rada Powiatu. Dzięki temu pierwszy inwestor w kolbuszowskiej strefie ma mieć aż sześć hektarów.

Wiele wskazuje na to, że historycznym, bo pierwszym inwestorem w kolbuszowskiej strefie ma być firma Bart z Sulnowa (woj. kujawsko-pomorskie), która zajmuje się produkcją tektury. Przedsiębiorstwo to zapewniło, że z budową hali produkcyjnej o pow. 12 tys. mkw. ruszy jeszcze w tym roku. W pierwszej fazie planuje zatrudnić 30 osób, a docelowo do 150.

Zielone światło przedsięwzięciu na ostatniej sesji zapaliła Rada Powiatu, decydując o oddaniu w wieczyste użytkowanie ok. 4 ha działki. – Zakotwiczy tam podmiot gospodarczy, który zostanie wyłoniony w przetargu przeprowadzonym przez mielecki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu – wyjaśniał Antoni Bosek, geodeta powiatowy. Niemniej wydaje się już raczej przesądzone, że inwestor będzie tylko jeden – firma Bart, producent tektury z Sulnowa.

– Przez prasę przeszła burza dotycząca tego, czy będzie to przemysł uciążliwy dla środowiska, czy nie. Jednak burmistrz Jan Zuba (56 l.) na Powiatowej Radzie Zatrudnienia zapewnił, że nie będzie to szkodliwe. Tłumaczył nam, że firma Bart zajmować się będzie przetwórstwem tektury na opakowania. A zatrudnienie na początek tam znajdzie 30 osób, to też jest coś – komentował Stefan Wrzask (61 l.), szef komisji finansów przy Radzie Powiatu.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o