Hodowała konopie na nadciśnienie

Fot. KMP

RZESZÓW. Aż 44 sadzonki konopi znaleźli w mieszkaniu 57-letniej kobiety funkcjonariusze policji.

Na trop nielegalnej uprawy wpadli policjanci kryminalni z komisariatu na Nowym Mieście. Z uzyskanej informacji wynikało, że w domu jednorodzinnym na terenie Rzeszowa znajduje się plantacja konopi. Potwierdzając informację policjanci udali się pod ustalony adres. Tam na balkonie budynku zauważyli doniczki z sadzonkami roślin, które wyglądem przypominały konopie.

W związku z tym policjanci weszli na teren posesji. Zastali tam 57-letnią kobietę. Wskazała ona policjantom pokój, w  którym znajdowały się doniczki z sadzonkami. Na balkonie policjanci ujawnili kolejne doniczki. One również zawierały nielegalne sadzonki. Na terenie posesji policjanci znaleźli 31 plastikowych doniczek, w których znajdowało się od 1 do 3 sadzonek konopi. Łącznie policjanci zabezpieczyli 44 sadzonki różnej wielkości. Kobieta została natomiast zatrzymana.

Już podczas wstępnych czynności 57-latka przyznała się do ich posadzenia i pielęgnacji. Natomiast jej tłumaczenia zdziwiły policjantów. Kobieta wyjaśniła, że nie zbiera suszu ani go nie sprzedaje. Sadzonki uprawia, bo jak twierdzi wydzielany przez nie zapach pomaga jej na nadciśnienie. Podczas przesłuchania przyznała się do ich uprawy. Niezależnie od tłumaczeń grozi jej teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

tc/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
beton
beton
8 lat temu

Łee !! Amatorszczyzna. Jak to policjanci tak normalnie zauważyli i weszli??. Widać ,że to z osiedlowego komisariatu… Prawdziwą akcję to się zaczyna ok.4.00 nad ranem, ABW, CBś, antyteroryści (przecież pod przykrywką „staruszki” mógł działać lokalny mafioso…), oddział saperski (po wyd. w Magdalence), potem prasa, radio, TV. Staruszka powinna być skuta, mieć zasłoniętą twarz i leżeć na ziemi. W tym czasie faceci w kominiarkach przeszukują dom. Potem konferencja prasowa,… zdjęcia z akcji, ….ewentualnie jakiś filmik z napisem „materiały operacyjne policji” może wyciec do sieci. A Później: nagrody, pochwały, uścisk dłoni Prezydenta, uroczysty bankiet ufff…. No i w statystykach rewelacja!!! A tak….… Czytaj więcej »

bob
bob
8 lat temu

Brawo milicja – tak trzymac. Tylko 3 lata wiezienia ?
Dlaczego za posiadanie papierosow lub alkoholu / bardziej niebezpieczne od marihuany / nie idzie sie do wiezienia – prawo jest bardzo wybiorcze ,to prawo trzeba zmienic !!!