Hofman wraca do PiS

Poseł Hofman został przywrócony przez prezesa PiS w prawach członka partii i klubu. Fot. PAP
Poseł Hofman został przywrócony przez prezesa PiS w prawach członka partii i klubu. Fot. PAP

OSTRÓW WLKP. Prokuratura nie stwierdziła przestępstwa.

Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim odmówiła wszczęcia śledztwa ws. oświadczeń majątkowych posła PiS Adama Hofmana.

Jak poinformował w poniedziałek zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim Janusz Walczak, prokuratura uznała, że wobec braku uzasadnionego podejrzenia zaistnienia przestępstwa właściwe jest wydanie postanowienia o odmowie jego wszczęcia. Śledczy ustalili, że w związku z otrzymaniem pożyczek poseł nie uiścił należnego podatku w wysokości 2 proc. od kwoty przekraczającej limit zwolnienia.

– Kwota uszczuplenia – najwyższa: 600 zł – nakazuje jednak traktować powyższe zachowania jako wykroczenia, które uległy zresztą przedawnieniu. W czasie prowadzenia postępowania poseł dokonał w urzędzie skarbowym wpłaty nieuiszczonego wcześniej podatku – podał Janusz Walczak.

Prokurator poinformował, że w trakcie prowadzonego postępowania zweryfikowano okoliczności przedstawione w zawiadomieniu o przestępstwie, m.in. poprzez odebranie oświadczeń od posła oraz jego znajomego, przelewającego na jego konto bankowe pieniądze. Śledczy uzyskali też w tej sprawie stanowisko Urzędu Skarbowego w Kaliszu, gdzie poseł rozlicza się z fiskusem.

Jak wyjaśnił, prokuratura, oprócz kwestii pożyczek, sprawdzała też inne zakwestionowane przez CBA operacje finansowe. Poinformował, że w ramach postępowania sprawdzającego ustalono, że kwestionowane wpłaty pochodziły m.in. ze sprzedaży samochodów oraz nieruchomości i mieściły się w granicach dochodów opisanych w oświadczeniach majątkowych. Podlegały one zatem wcześniej właściwemu opodatkowaniu i obecnie brak jest podstaw do podważenia ich pochodzenia – poinformował.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przywrócił Adama Hofmana w prawach członka partii i klubu. Hofman ma także wrócić na stanowisko rzecznika partii. Hofman zawiesił członkostwo w PiS i klubie partii do czasu wyjaśnienia sprawy swego oświadczenia majątkowego.

Polskieradio.pl/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasiek z Byczej Woli
jasiek z Byczej Woli
7 lat temu

i to jest nieszczęście prawdziwe.Już wolę 20-tu ministrantów spedałowanych przez proboszcza niz jego we władzach tej partyi

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

Jasiek..-Pan Bóg sprawiedliwy – jednym rozum daje innym na zawsze odbiera!.

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

To wszystko nic , wobec faktu bliskiego uniewinnienia zegarmistrza S.Nowaka po tym jak umorzono sprawy Karnowskiego z Sopotu ?. Podobno słaba jakość nagrań , prawie identyczna jak w hazardówce z cmentarza ze Schetyna, Serafina z PSL-u, Dolnośląskiej afery stołek za głos itd. Teraz tylko czekać kiedy postulator Vatykański d/s świętych zajmie się prezydentem Sopotu. A poza tym czy Hofman czy Duda będzie rzecznikiem PIS , wszystko mi jedno , bo jak zauważyłem dziś red Lewicka z TV INFO tak prowadziła program z Mastalerkiem w stosunku do Macierewicza , jakby była zawodowym podoficerem W.S.I , oczywiście za nasze abonamenty!!