Honory dla dyrektora z… wyrokiem

Starosta Andrzej Chrabąszcz: - Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że pan dyrektor na tą nagrodę zasłużył. Jestem w stanie to zdanie uzasadnić i obronić. Fot. Autor

MIELEC. Pijany wjechał samochodem w autobus. Dziś odbiera nagrodę od starosty powiatu. 

Władze starostwa przyznały nagrodę człowiekowi, który posiada wyrok za to, że będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu wjechał samochodem w autobus. Mowa o Leszku Kołaczu, dyrektorze Szpitala Powiatowego w Mielcu. Decyzję o tym na ostatniej sesji Rady Powiatu ogłosił starosta Andrzej Chrabąszcz. Zażenowany zaistniałą sytuacją był radny PiS, Andrzej Osnowski. – Przyjąłem tę informację z rumieńcem wstydu – mówił.

Jak wielokrotnie pisaliśmy na łamach Super Nowości, Leszek Kołacz przyznał się, że we wrześniu 2010 r., na “podwójnym gazie”, wjechał na ul. Kilińskiego w autobus MKS.

Starosta: – To nagroda za całokształt pracy

Tuż po zdarzeniu, policjanci stwierdzili u niego ponad 3 promile alkoholu. W ub. r. Sąd Rejonowy w Mielcu skazał go za to na 3 tys. zł grzywny, dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i pokrycie 500 zł kosztów sądowych. Kołacz powinien stracić stołek dyrektora szpitala. Teoretycznie, bo w rzeczywistości starostwo robiło wszystko, żeby tak się nie stało. Zleciło nawet jednej z kancelarii prawnych wydanie opinii w twej sprawie.

Zaraz po tym bulwersującym zdarzeniu o komentarz poprosiliśmy lidera powiatowej opozycji. – Pan Kołacz jest dobrym menadżerem. Ale za dobrze wykonywaną pracę pobierał odpowiednio wysokie wynagrodzenie oraz coroczne nagrody – mówił nam Waldemar Barnaś, szef klubu radnych PiS. – Jego zasługi nie mogą być okolicznością łagodzącą. Nie mogę też zrozumieć angażowania w tą sprawę kancelarii prawnej za pieniądze publiczne – dodał.

Mimo fali krytyki, głównie na mieleckich forach internetowych, Kołacz utrzymał stołek. Minęło parę miesięcy, sprawa ucichła i pod koniec ub. r. starosta Andrzej Chrabąszcz poinformował, że dyrektor szpitala… otrzyma nagrodę (nie powiedział jaką) za całokształt swej pracy. – To nagroda za szereg działań: wybudowanie helioportu, wykonanie wejścia do szpitala i dążenie do uruchomienia w szpitalu chirurgii naczyniowej – wyliczał starosta.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
9 lat temu

Na zdięciu czerwony jak burak – on nie trzeźwieje chyba że przy flaszce z nim ustaliliście tą nagrodę

Roman
Roman
9 lat temu

Starosta powinien podac się do dymisji !
W przypadku braku honoru powinien to zrobic zwierznik.
Takiego dziadostwa nie można tolerować na szczeblach władzy.

Roman
Roman
9 lat temu

przykład idzie z góry
Błasik nie był „pod wpływem” ?, a posmiertnie awansowany ….

za co był ten awans ….?

olek
olek
9 lat temu

A co karetką wjechał ??. Szkoda wam ze sie chłop napił i poszalał.

elektryk
elektryk
9 lat temu

koorwa , koorwie lba nie urwie !

Juhas
Juhas
9 lat temu

A to Polska właśnie.