Horrendalne ceny za dzierżawę plaży

Plaża nad jeziorem zostanie otwarta już 1 maja i będzie dłuższa niż rok temu o kilkaset metrów. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Kosmiczne ceny za dzierżawę plaży nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Sześć działek, na których podczas tegorocznego lata będzie można prowadzić działalność handlowo – gastronomiczną nad Jeziorem Tarnobrzeskim miasto wydzierżawiło za ponad 110 tysiące złotych. Aż strach pomyśleć ile trzeba będzie zapłacić za piwo i lody.

Wczoraj, w Urzędzie Miasta Tarnobrzega odbył się długo wyczekiwany przetarg na dzierżawę punktów pod handel i gastronomię, w których od 1 maja do 30 września będzie można zarabiać nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Zainteresowanie przetargiem działki o powierzchni zaledwie kilku metrów kwadratowych było ogromne. O te, najbardziej atrakcyjne biło się nawet dziesięciu zainteresowanych. Ceny wywoławcze wywindowano blisko dziesięciokrotnie.

Najtańszą działkę wydzierżawiono za 6,5 tys. zł netto, dwie najbardziej atrakcyjne poszły po 26 tys. zł + 23 proc. VAT. Działki na środku plaży wylicytowano za 16, 17,800 i 18 tys. zł netto.

Podczas przetargu licytowano także prawo do korzystania z miejsc na wypożyczalnie sprzętu pływackiego. Ich ceny nie były już jednak tak wysokie.

W tym roku, wszyscy, którzy chcieli wziąć udział w licytacji więcej niż jednej działki musieli wpłacić wadium na każdą z nich. Nie dopuszczono także do przetargu osób, które dzierżawiły działki w ubiegłym sezonie i nie wywiązały się z płatności wobec magistratu.

Właściciele punktów gastronomicznych będą mieli prawo użytkować plaże od 1 maja do 30 września z wyłączeniem jednego dnia lipca, kiedy to nad Jeziorem Tarnobrzeskim planowana jest impreza jednej ze stacji radiowych i która przybędzie nad jezioro ze swoją gastronomią.

Władze miasta zapewniają dzierżawców, że planują w tym sezonie co najmniej kilka dużych imprez plenerowych, które powinny ściągnąć nad akwen rzesze klientów. Będzie otwarcie sezonu, zakończenie, regaty i szanty.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.