Horror na drodze widmo

RZESZÓW. Wąski przejazd jest tarasowany przez setki samochodów.

Mieszkańcy bloków przy ulicy Cegielnianej w Rzeszowie z trwogą czekają na rozpoczęcie roku akademickiego. – Już jest dramat, a będzie horror – mówią. Wiodąca przez ich osiedle maleńka dróżka dojazdowa prowadząca do budynków pobliskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wyższej Szkoły Prawa i Administracji już w tej chwili jest trudno przejezdna, a co będzie po pierwszym października?

– W normalne dni jeżdżą tędy setki samochodów. Jazda tu to udręka, nie ma szans, by jednocześnie przejechały z dwóch kierunków dwa większe auta. Czasem dochodzi do sytuacji, gdy naprzeciw siebie stoi po 10 samochodów. Nie ma jak się wyminąć, jak się wycofać – irytuje się jeden z mieszkańców.

Sytuację komplikuje fakt, że tuż przy ruchliwej dróżce powstaje nowy obiekt WSPiA, co jeszcze utrudni ruch. Uczelnia co prawda – po apelach mieszkańców przesunęła się z planowaną budową chodnika o ponad metr, ale i to wciąż za mało. Chodzi o to, by pas jezdni jeszcze powiększyć.

Będzie jeszcze gorzej
Okoliczni mieszkańcy obawiają się, że gdy rozpocznie się rok akademicki, dziennie przejeżdżać będą tędy tysiące samochodów studentów i wykładowców. Ruch w tej części osiedla zostanie kompletnie sparaliżowany. Już w tej chwili kierowcy dokonują tu prawdziwych akrobacji, by uniknąć stłuczek czy potrącenia pieszych. O tym, ze nie każdemu się to udaje świadczy murek ogrodzenia jednej z posesji non stop uszkadzany przez przejeżdżające tędy samochody.

To nie jest droga
Jak się dowiedzieliśmy sprawa jest o tyle ciekawa, że ów przejazd z którego korzystają tysiące osób nie ma statusu… jezdni. Niegdyś w czasie budowy okolicznych budynków położono tu betonowe płyty po których jeździły ciężarówki z materiałem. Później na części dróżki, na płytach wylano tylko asfalt. Droga-widmo nie tylko straszy swym wyglądem, ale i powoduje realne zagrożenie.

Szymon Jakubowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stary czytelnik
stary czytelnik
9 lat temu

Na to jest dość prosta rada: oddać pobliskiemu ośrodkowi TVP – pod parking – działkę za jego blaszakiem w zamian za możliwość przebicia się z Cegielnianej prosto, z pominięciem osiedla, do alei Kopisto (także z wjazdem z tejże od strony centrum, w nowo wybudowaną ulicę). Mieszkańcy powinni nękać o to miasto do skutku. Swoją drogą tę asfaltową miedzę, jaką stanowi przedłużenie Podwisłocza do Cegielnianej też powinni wreszcie przebudować, bo to po prostu wstyd, a jeszcze do tego obok ma powstać Capital Towers i tam musi być normalny i bezpieczny wjazd i wyjazd. Te dwie sprawy są symbolem nieudolności urzędników miejskich… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
9 lat temu

Mamy dość Pani prezes tej spółdzielni nic nie robi od lat,nie dba o mieszkańców,wybory prezesa spółdzielni są jednostronne,klatki schodowe są brudne,nie w każdym bloku są wymienione domofony,prezes wiedziała jak wziąć kredyt na bloki bez zgody mieszkańców by równie dobrze powiększyć zadłużenie kredytowe mieszkańców i dodatkowe pieniądze na infrastrukturę i co i …………….nic nie robi…………..drogę oddała i się cieszy że my mieszkańcy użeramy się z kierowcami i studentami…………….jeszcze chwile i pani prezes nie zostanie wpuszczona na osiedle jak nic nie zrobi……

Wojtas
Wojtas
9 lat temu

Weekendowi pseudo studenci pseudo uczelni…