Horror na wiadukcie Tarnobrzeskim. Piesi w potrzasku

3. Piesi zaskoczeni widokiem tabliczki informującej o braku przejścia, zmuszeni są do przejścia wzdłuż pędzących samochodów. Wystarczy chwila nieuwagi, aby to się źle skończyło. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Na remontach i budowie nowego obiektu handlowego cierpią najbardziej piesi, których odcina się od centrum miasta.

O zamknięciu drugiej połowy wiaduktu Tarnobrzeskiego poinformował nas Czytelnik. – To istny horror. Zostaliśmy odcięci od centrum miasta  – mówi mieszkaniec osiedla 1000-lecia. Zamknięte są również kładka nad torami kolejowymi i ulica Jabłońskiego. Kiedy skończy się ten koszmar?

Mieszkańcy m.in. bloków przy ulicy Sienkiewicza nie mają możliwości przejścia do centrum miasta. Ma to związek z budową City Center i przebicia pod wiaduktem Tarnobrzeskim, bowiem nastąpiła ponowna zmiana organizacji ruchu na nim. Do tej pory kierowcy poruszali się dwoma pasami ruchu od strony banku. Teraz ruch odbywa się drugą częścią jezdni.

Jednak nie tylko w tym rzecz. Piesi utknęli w potrzasku, bowiem zamknięta jest także ulica Jabłońskiego, która łączy wiadukt Tarnobrzeskim z dworcem autobusowym, a także kładka dla pieszych nad torami kolejowymi.

“Szarak” się nie liczy
- Dlaczego nikt się z nami nie liczy? – pyta pani Maria, mieszkanka bloku przy ul. Sienkiewicza, którą zaskoczył widok zamkniętego przejścia. – To którędy mam iść? Przecież kładka kolejowa też jest zamknięta? – mówi oburzona.

Mieszkańcy muszą chodzić aż do skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Kochanowskiego, przejść przez przejście dla pieszych i kierować się chodnikiem wzdłuż wiaduktu Tarnobrzeskiego w stronę gmachu urzędu marszałkowskiego  – Moja znajoma jest starszą kobietą i ma chorą nogę. Wczoraj musiała wymusić pierwszeństwo na drodze, bo nie była w stanie przejść tak okrężną trasą – opowiada pani Maria. – Kiedyś dojdzie do tragedii.

To nie jedyny przypadek. Wystarczyło postać 15 minut przy częściowo zamkniętym wiadukcie, aby zobaczyć osoby przebiegające przez jezdnię na drugą stronę. Kilka razy auta musiały gwałtownie przyhamować, żeby nie wjechać w pieszego. Przebiegali i starsi, i młodzi. – Nie pozostawili nam innego wyboru – mówili zgodnie.

Byle do piątku
Na szczęście piesi niebawem będą mogli przejść kładką kolejową, ponieważ zostanie otwarta w szybszym terminie. Wcześniej otwarcie było zaplanowane na koniec sierpnia. – Udało się przesunąć termin i już w południe 24 sierpnia piesi będą mogli z niej korzystać bez problemów – mówi Mieczysław Borowiec, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie.

Jeśli jednak chodzi o wiadukt Tarnobrzeski, to na zakończenie prac trzeba będzie poczekać. Zmiana organizacji ruchu miała nastąpić 24 sierpnia jednak i w tym przypadku termin się zmienił, na 20 sierpnia. – Wynika to z przyśpieszenia prac – wyjaśnia Piotr Bugała,  dyrektor projektu City Center. – Utrudnienia na wiadukcie potrwają do końca września.

***
Mieszkańcy powinni być z wyprzedzeniem informowani o zmianach w organizacji ruchu. Pozwoliłoby to uniknąć niepotrzebnych nerwów. Inną sprawą jest to, że skoro jedna droga jest zamykana, to powinno zadbać się o to, aby inna była otwarta (w tym przypadku chodzi o kładkę kolejową).

Ewelina Nawrot

do “Horror na wiadukcie Tarnobrzeskim. Piesi w potrzasku”

 1. Paweł

  znaki zostały dzis zmienione:)

 2. oleg

  rzeszowiaku mówisz Pan Podkulski , ty to może mi pracę gdzieś załtwisz skoro tak umiesz lizać.

 3. oleg

  Jakie nogi . Fotograf miał oko.

 4. ROMAN

  no nie Panowie- to jest układ naczyń połączony i wszystko jest ze sobą w ten lub inny sposób powiązane – proszę o tym nie zapominać -

 5. damian

  rzeszowiaku a to ma miasto ze sie wącha z ryskiem i to co rysiek powie miasto robi wez sie ogarnij i zacznij patrzeć na świat który cie otacza na trzeźwo

 6. Stefan

  Urzędnicy i tak dostana nagrody za zaangażowanie i w nagrodę pojada do Dubaju lub do Chin. Oczywiście za nasze pieniądze. WKUr…. was to. Pamiętacie przy urnie jakich błaznów wybieracie przy następnych wyborach.

  • rzeszowiak

   do stefan – a co śmieszny człowieku ma miasto do tej inwestycji, nie wiele widze chłopie wiesz a głupio zabierasz głos. Pan Podkulski jest odpowiedzialny w pełni za inwestycje centrum oraz przebicia więc do niego powinny być kierowane te uwagi.

   • jarozpis

    Nie obrażaj, tylko wiedz. Pan Podkulski dostał pozwolenie od Urzędu Miasta, a Urząd był zobowiązany do wydania pozwolenia na warunkach szanujących mieszkańców, dla których ten Urząd jest. Jasne!

    • en

     do rzeszowiaka
     Za zarządzanie ruchem na wszystkich ulicach w granicach Rzeszowa odpowiada Prezydent.
     I musiał Podkulskiemu i każdemu innemu inwestorowi zatwierdzić projekt organizacji ruchu.
     I tyle na ten temat.

 7. Paweł

  jest koszmar taki sam jak oznakowania jeżeli auto wjeżdża na wiadukt tarnobrzeski od strony tysiąc lecia jest znak zwężenie drogi po prawej stronie a droga jest zwężona po lewej czyli zostały nie zmienione jeszcze jak była remontowana stara strona miejscowi wiedza o tym ale obce rejestracje nie wiedza co się dzieje i tez ładny chaos się robi. Jednym słowem samowolka.

 8. VV

  to jeszcze nic. zobaczycie, co sie bedzie dzialo jak juz otworza tego molocha.

 9. ROMAN

  no i to jest pomyślunek – tych co robią remont/ dali pozwolenie/ nadzorują inwestycję – nie pomyśleli jak widać z tekstu o pieszych – może mają im teraz wyrosnąć skrzydła i będą fruwać co ? – ale głupota nie boli bolą jej skutki i mamy dobitny przykład.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.